Nullkulu

Nullkulu

kuidas gaasidest vabaneda?

Kuidas gaasidest vabaneda: 10 tõhusat nõuannet

Kõhuvalu võib olla äärmiselt ebameeldiv ja põhjustada igapäevaseid häirivaid probleeme. Gaasid on peamine põhjus kõhuvalu tekkimisel. Ei ole ühtegi kindlat põhjust, miks gaasid hakkavad kogunema ja tekitama probleeme, kuid paljudel inimestel esinevad sellised probleemid seoses toitumisega või terviseprobleemidega.

Selles artiklis räägime sellest, kuidas saab gaasidest vabaneda. Siin on kümme tõhusat nõuannet, mis aitavad leevendada gaaside tekitatud probleeme, et saaksid naasta igapäevaellu ilma kõhuvalu ja häireteta.

Söö aeglaselt ja põhjalikult

Kui sööd kiirustades, võib see tekitada kõhugaasisid. Kiirustades söömisel neelatakse õhku alla, mis omakorda koguneb maosse ja põhjustab gaase. Söö põhjalikult ja aeglaselt, kiirustamata. See hoiab süüa alla neelamisest tingitud gaase eemal.

Hoidu gaase tekitavatest toiduainetest

On kindlaid toiduaineid, mis soodustavad gaaside teket. Piimatooted, puu- ja juurviljad, teraviljad ja oad on kõik sellised toiduained, millel võib olla soolestikku gaase tekitav mõju. Kui sul on probleeme gaaside kogunemisega, võta koos oma arstiga arutlusele, kas sul on ülitundlikkus toiduainete suhtes ning kas peaksid vähendama nende tarbimist.

Väldi gaase tekitavaid jooke

Mulleinilehe tee ja kange alkohol võivad tekitada gaase. Gaseeritud joogid, nagu karastusjoogid ja limonaadid, tuleks menüüst eemaldada ning vältida neid ka nendes situatsioonides, kus sul on kõhuvalu.

Joo palju vett

Vee joomine aitab seedimist parandada ning gaaside tekkimist vältida. Püüa juua vähemalt 8 klaasi vett päevas. Eriti oluline on see siis, kui võtad lisaks ravimeid, mis võivad tekitada kõhukinnisust ning suurendada gaaside kogunemist.

Muuda oma toitumiskava

Regulaarsed söögikorrad võivad aidata vältida gaaside tekkimist. Ühtlasi peaksid püüdma tarbida suuremat osa proteiinipõhisest toidust vähemalt kord päevas, ning vältima toidukoostisi, mis on raskelt seeduvad.

Lõdvestu enne söömist

Stress võib mõjutada seedeorganeid ning põhjustada gaaside teket. Enne söömist peaksite leidma aega, et end lõdvestada, sest stressi tekitavate tegurite elimineerimine võib kehale ka muidu vaid häid mõjusid avaldada.

Võta kõhulahtistitega ette teadlik teekond

Kõhulahtistid võivad aidata luua soolestiku paremat liikuvust ning seeläbi vähendada gaaside kogunemist. Oluline on aga meeles pidada, et kõhulahtistite pidev kasutamine võib muuta keha vastupanuvõimeliseks ravile ning seega pigem positiivne tulemus tekkib siis, kui neid kasutatakse ettevaatlikult.

Välista rangetest dieetidest

Ranged dieedid võivad tekitada kõhugase, kuna dieedid piiravad tihtipeale keha vajadustele olulisi toiduaineid. Kui püüad kaalust alla võtta, pea nõu toitumisspetsialisti või arstiga, et ei tekiks jõuetustunde probleeme.

Toitumispäeviku pidamine

Toitumispäeviku pidamine on hea viis oma toitumisharjumuste jälgimiseks ning vajadusel nende muutmiseks. Enne uute toitude menüüsse lisamist, püüdke teha õige eelhäälestus ning mõelda, kuidas see konkreetne toit teie kehale mõjuks.

Arsti soovitused

Kui gaaside tekke probleem on suur, peaksite kindlasti pöörduma arsti poole ning vaatama üle ravimite kõrvalmõjud. Arstid oskavad anda nii konsultatsioone toitumis- kui ka vaimse tervise ning stressiprobleemide küsimustes. Eraldi vajadusel võib proovida ka füsioloogilisi lähenemisi, nagu näiteks massaažid, teraapia või meditatsioon.

Kokkuvõte

Kõhugaaside vabastamine on oluline osa igapäevaelust. Võttes omaks tervislikke harjumusi, on võimalik vabastada gaase oma kehast ning leevendada kõhugase piinavat valu. Kui aga ei õnnestu ka ise probleemile lahendust leida, tuleks alati pöörduda arsti poole, et saada asjakohast nõu. Ole enda suhtes hoolas, kui tuled toitumisharjumuste muutuste ja tasakaalustatud toitaineprofili toetusega hakkama, siis leevendad omatervist ning elad paremat elu.