Nullkulu

Nullkulu

kuidas alustada investeerimist väikeste summadega?

Kuidas alustada investeerimist väikeste summadega

Kui olete huvitatud investeerimisest, kuid teil pole suurt rahasummat selle alustamiseks, siis ärge muretsege. Väikeste investeeringute tegemine on täiesti võimalik ja ka väga kasulik. Oluline on olla kannatlik ja valmis õppima uusi asju. Selles artiklis annamegi teile mõned näpunäited, kuidas alustada investeerimist väikeste summadega.

Tee endale selgeks, miks soovid investeerida

Investeerimine on pikaajaline protsess. Selleks, et investeerimisprotsessi alustada, peate välja selgitama, miks soovite seda teha. Kas soovite säästa raha tulevikuks või soovite teenida lisaraha? Kas soovite investeerida ehk selleks, et saada teadmisi või omandada uusi oskusi?

Seadke eesmärgid

Kui olete endale selgeks teinud, miks soovite investeerida, seadke konkreetne eesmärk. Näiteks soovite investeerida 500 eurot aastas ja teenida selle pealt 5% intressi. Või soovite investeerida iga kuu 50 eurot ja teenida selle pealt 10%.

Investeerimiskava koostamine

Kui olete seadnud endale eesmärgid, koostage investeerimiskava. Kava peaks sisaldama infot, milliste investeeringuteni soovite jõuda, millist tüüpi investeeringuid soovite teha ja millal soovite investeeringute tegemist alustada. Investeerimiskava koostamine aitab teil olla järjepidev ja organiseeritud.

Valige sobivad investeerimisvõimalused

Investeerimisvõimalusi on palju ning need võivad erineda riskitaseme, intressimäärade ning investeerimisperioodi poolest. Oluline on leida sobivad investeerimisvõimalused, mis vastaksid teie eesmärkidele ning mis sobiksid teie riskitaluvusega. Näiteks võib investeerida fondidesse, aktsiatesse või kinnisvaraturule.

Investeerimisega kaasnevad kulud

Investeerimisega kaasnevad teatud kulud ning need tuleks kindlasti läbi mõelda enne investeerimist. Näiteks võivad investeerimisfondid või maaklerid võtta sulle tasusid. Samuti võid kaotada raha, kui investeeritud varade hind langeb.

Haridus ja kogemused

Investeerimine nõuab teadmisi ja kogemusi. Positiivsete tulemuste saavutamiseks on vaja teada, millised on turgude liikumised, kuidas on seotud erinevad vara klassid ning milliseid instrumendid on tõhusamad. Oluline on jälgida uudiseid ning arenguid majanduses ja maailmas laiemalt.

Investeerimise strateegia

Investeerimise strateegia väljatöötamine võib aidata teil vähendada riske ning suurendada potentsiaalset tulu. Näiteks võite kasutada erinevate investeerimisvõimaluste kombinatsiooni, et vähendada riske. Samuti võite investeerimise strateegiaga kaasata ka raha jäägid, et kaitsta raha väärtuse kaotust inflatsiooni abil.

Kokkuvõtteks

Investeerimine on pikaajaline protsess, kuid see võib olla väga kasulik raha säästmiseks, teenimiseks ning uute teadmiste ja oskuste omandamiseks. Oluline on seada endale selged eesmärgid, koostada investeerimiskava, leida sobivad investeerimisvõimalused ning välja töötada investeerimise strateegia. Samuti on oluline haridus ja kogemused ning investeerimisega seotud kulude läbimõtlemine. Kui olete kannatlik ja õpite pidevalt uut, saavutate kindlasti oma eesmärgid ja saate edukaks investeerijaks.