Nullkulu

Nullkulu

kuidas aidata depressioonis sõpra?

Kuidas aidata depressioonis sõpra

Depressiooni tundemärgid on erinevad, kuid enamik inimesi kogevad vähemalt mõnda neist. Depressiooni võib kirjeldada kui pikaajalist terviseseisundit, mille puhul inimese emotsionaalne seisund on madal, ta kaotab huvi enda vastu ning tunneb end väsinuna ja lootusetuna. Sõpra aidates peab olema taktitunne ning oskus seda õigesti teha. Järgnevalt me räägimegi sellest, kuidas saad aidata depressioonis sõpra.

Ole kohal:

Üks kõige olulisemaid asju, mida saate depressioonis sõbra jaoks teha, on valida õiged sõnad ning olla kohal. Olulisim on mõista, et teie depressioonis sõber vajab praegu rohkem kui kunagi varem teie toetust ja mõistmist. Kindlasti ei tohiks alahinnata tema tundeid ja emotsioone – isegi kui need tunduvad üleliigsed või ebaloogilised.

Kuula:

Teine samm sõbra aitamisel võib olla kuulamine. Depressioonis sõber võib tunduda kinnine ja eraldatum. Seepärast on oluline pakkuda talle võimalust oma mõtteid väljendada. Oluline on kuulata ja mõista, mida ta tegelikult tunneb. Ärge laske end ära hirmutada tema negatiivsetest väljaütlemistest, jääge positiivseks ning ärge tõukuge teda eemale.

Julgusta professionaalse abi otsimist:

On olemas palju erinevaid teraapiavõimalusi ning paljud depressioonis inimesed on saanud neist abi. Depressiooni ravimisel on enamikel juhtudel kaasatud terapeudid ja psühhiaatrid, kuid on olemas ka alternatiivsemaid lahendusi. Kuigi teraapiat võib pidada raskeks ja isiklikuks kaalutlusteks, võivad need olla tõhusateks ravimeetoditeks, mis annavad depressiooni vastu võitlemisel käegakatsutavaid tulemusi.

Aita tal säilitada normaalset eluviisi:

Depressioonis inimene võib kaotada huvi igapäevaste tegevuste vastu ning isolatsioon võib muutuda kiusatuseks. Oluline on aidata depressioonis sõbral säilitada normaalset eluviisi, pakkuda talle süüa, kutsuda välja ja olla kohal, kui ta vajab kedagi enda kõrvale. Üks parimaid asju, mida saate oma sõbra jaoks teha, on pakkuda talle erinevaid võimalusi, mis võivad talle huvi pakkuda.

Abi andmine:

Depressioon võib muuta inimese igapäevased tegevused raskeks või võimatuks. Oluline on pakkuda depressioonis sõbrale abi erinevate tegevustega nagu näiteks toiduvalmistamine, koristamine või lapsehoidmine. Kui sõber on mures mõne raskema probleemi pärast, nagu näiteks raha või töökoht, võib olla abi nõuande pakkumisest, et neid probleeme lahendada.

Kokkuvõttes on oluline mõista, et depressioon on reaalne haigus ning temaga toimetulekuks on vaja kogukonda ja abi. Rääkige oma sõpradega avameelselt, kui märkate, et neil on depressiooni tunnuseid. Ärge kartke algatada arutelu probleemi kohta ja julgustada oma sõpra saama professionaalset abi. Ärge unustage lihtsaid asju nagu hellitus ning isegi koos vaikimine. Teie käsi võib olla sõbra jaoks oluline tugi taastumisel.