Nullkulu

Nullkulu

kuidas aidata depressioonis last?

Kuidas aidata depressioonis last

Depressioon on tänapäeval üks levinumaid vaimseid häireid, mis võib mõjutada erinevaid vanusegruppe, kaasa arvatud lapsi ja noori. Uuringud näitavad, et alla 18-aastastest lastest on depressioonis kuni 3%. Depressiooni tagajärjeks võib olla enesevigastamine, enesetapumõtted ja halvasti toimivad suhted perekonna ja sõpradega. Seetõttu on oluline, et lapsevanemad teaksid, kuidas aidata depressioonis last, et nad saaksid õigeaegselt abi ja toetust.

Depressiooni märgid

Lapse depressiooni sümptomid võivad olla erinevad, mistõttu on oluline jälgida tema käitumist ja käitumismustreid. Järgmised on mõned märgid, mis võivad näidata, et laps võib olla depressioonis:

Ärrituvus
Söögiisu kaotus või söögiisu suurenemine
Unetus või hüpersomnia
Väsimus või energia kaotus
Sotsiaalsed eraldatus
Enesevigastamine või suitsidaalsed mõtted
Kurbus, lootusetus või masendus
Halvenevad hinded koolis

Kui olete märganud neid sümptomeid oma lapse käitumises ja olete mures tema vaimse tervise pärast, on oluline pöörduda spetsialisti poole, kes saab õigesti diagnoosida ja anda sobivat ravi.

Kuidas aidata depressioonis last?

Lapsevanemana on teie vastutada, et tagada teie lapse turvalisus ja heaolu. Kui olete oma lapse käitumises märganud ärevust, kurbust ja muid depressiooni sümptomeid, siis on aeg tegutseda. Järgnevalt on mõned näpunäited, kui soovite teada, kuidas aidata depressioonis last.

Kuulake lapse mõtteid ja tundeid

Olge avatud ja kuulake, mida teie laps räägib. Kui laps räägib oma tunnetest, kuulake teda tähelepanelikult ja ärge katke teda. Võtke aega, et mõista, kuidas ta end tunneb ja mis on tema probleem.

Olge empaatiline

Olge lapse suhtes empaatiline ja proovige tema tundeid mõista. Võite kasutada lihtsalt lauseid, mida ta saab mõista. Näiteks: “Sa oled olnud kurb viimasel ajal ja see on täiesti mõistetav, et sul on raske. Ma mõistan sind.”

Julgustage teda avanema

Julgustage last rääkima oma tundestest ja muredest, isegi kui ta seda alguses ei soovi. Ärge suruge teda midagi rääkima, kuid andke mõista, et olete olemas, kui ta otsustab end avada.

Luua positiivne keskkond

Kui olete märganud lapse depressiooni sümptomeid, on oluline luua kodus positiivne keskkond. Kasutage oma häält, et pakkuda toetust ja julgustust. Hoidke õhkkond positiivne või võite jätta lapse tähelepanuta.

Pöörduge spetsialisti poole

Võib-olla vajab lapse depressioon ravimeid. Pöörduge spetsialisti poole, kes saab soovitada sobivat ravi. See võib olla psühholoog või psühhiaater. Neid spetsialiste saate leida haiglate või erakliinikute vahendusel.

Toetage oma last igal võimalikul moel

Andke oma lapsele teada, et olete lapse taga 100%, andke neile tunne, et olete olemas, olenemata sellest, mis juhtub. Toetage last igal võimalikul viisil ja aidake tal oma depressioonist terveneda.

Lõppsõna

Depressioon on raske ja tõsine haigus, mis võib mõjutada igaüht, kuid on ka ravitav. Kui olete märganud depressiooni märke oma lapsel, ärge kartke abi otsida. Kõige tähtsam on pakkuda talle tuge ja toetust, et ta saaks sellest perioodist üle saada ja täisväärtuslikult edasi elada.