Nullkulu

Nullkulu

kuidas aidata depressioonis meest?

Kuidas aidata depressioonis meest

Depressioon on aeg-ajalt segane haigus. See on suurenenud ärevuse ja hirmu tunde haigus, mis võib muutuda aastate jooksul väga tõsiseks. Mehelikkuse ja ego tõttu tundub, et meestel on depressiooni ravimisega eriti raske hakkama saada, eriti kui nad on oma probleemist piinlikud. Seega tuleb depressioonis mehele tähelepanu pöörata, kuna depressioon võib kaasa tuua tõsiseid tagajärgi, näiteks enesetapumõtteid.

Peamine eesmärk on aidata meestel oma depressioonist üle saada ja naasta tervislikule elule. Järgnevas artiklis selgitatakse, kuidas aidata depressioonis meest.

Mõista probleemi

Üks olulisemaid tegureid mehe abistamisel depressiooniga on mõista, et areneb haigus ning see pole tema viga. Depressioon ei tulene nõrkusest ega sellest, et ollakse liiga tundlik. Samuti ei ole see mõeldud ainult naistele. Depressioon on ajukemikaad, millel on palju tegureid ning see ei erine rassi, vanuse või sooga.

Julgusta rääkima

Üks olulisemaid aspekte mehe aitamisel depressiooni korral on julgustada teda rääkima. On väga oluline, et ta tunneks end mugavalt ja turvalisena, et rääkida oma tunnetest ja probleemidest. Kui ta on valmis rääkima, kuula teda hoolikalt ja andke talle edasi, mida te temast arvate. Sa võid isegi jagada omaenda kogemusi, kui oled sellega kokku puutunud. See annab talle tunde, et ta pole üksi.

Koosta tugigrupp

Mehel on oluline tunda, et tal on tugigrupp, kes teda toetab ja kellele ta saab iga kell helistada. Võite organiseerida temaga kohtumisi, et ta tunneks, et tal on toetav kogukond, keda ta võib usaldada ja kelle poole ta saab igal ajal pöörduda.

Vältige kriitikat ja negatiivsust

Väga oluline on vältida kriitikat ja negatiivsust, kui proovite teda aidata. Seda tüüpi lähenemine võib suurendada teie kahe vahelist lõhet, nii et proovige alati olla positiivne ja julgustava algatusena. Käsitlege oma meest selliselt, nagu ta oleks haige, püüdes samal ajal jääda positiivseks.

Lunasta sosinad

Sosinad võivad olla väga tõsiseltvõetavad, kui tegemist on mehe depressiooniga. Tõenäoliselt olete kuulnud oma meest oma hirmude, hirmude ja ärevusega korduvalt võitlemas. See tähendab, et ta suudab omal ajal enesetappu ette kujutada. Need sosinad peaksid alati andma hoiatava signaali, et aidata tal aru saada, kui tõsised on tema mõtted. Niisiis peate hoolitsema selle eest, et ta mõistaks, et ta pole üksi ja et sa oled talle lähedal, kui ta tunneb end halvasti.

Võtke professionaalse abi otsimiseks ühendust spetsialistiga

Kui mees võitleb raskete depressioonisümptomitega, on tavaliselt mõistlik pöörduda spetsialisti poole, kes võib anda nõu, kuidas raviga edasi minna. Seda on enamasti vaja, sest depressioon võib olla väga raske ja kulukas terviseprobleem ning professionaalne abi võib aidata sellega paremini toime tulla.

Juhtige oma mehe tähelepanu positiivsetele asjadele

Kui teie mees jääb negatiivsena kinni, proovige oma parima, et ta keskenduks positiivsetele asjadele. Leidke talle huvitavaid asju, mida ta võiks teha, et tal oleks midagi, millega tegeleda. Rääkige temaga, et muudate oma suhtumist positiivseks ning keskendute tema tugevustele ja saavutustele.

Kokkuvõte

Depressioon on haigus, mis võib olla raske mehe jaoks vastu võitlemiseks. Seega, kui teie mees võitleb depressiooniga, siis on teie kohus teda aidata. Te saate teda aidata, järgides meie selles artiklis esitatud juhiseid. Jätkake tema julgustamist, kuulake teda ja proovige olla positiivne ning julgustav. Töötage koos teda ümbritseva tugigrupiga ja helistage spetsialistile. Aita tal oma elu juhtida positiivsematele mõtetele ja tegevustele keskendumisel. Üheskoos saate taastada teie mehe tervisliku heaolu ja taastuda saab vana vorm.