Nullkulu

Nullkulu

kui vanalt võib kandideerida riigikokku?

Kui Vanalt Võib Kandideerida Riigikokku?

Polis või poliitilisele areenale jõudmine on eeldanud Eestis tihti väga pikka kogemuse omandamist altpoolt ning sellega seotud kohanemist ja tunnetust. Aga kas see on alati vajalik? Kahtlemata on suur kogemus alati hea, kuid milline on õige vanus poliitikategemiseks Eestis? Kui noor on liiga noor poliitikuks saamiseks ja kui vana on liiga vana uut poliitilist teekonda alustamaks? Vastused nendele küsimustele on antud allpool.

Seaduslik kandideerimisvanus

Eesti Vabariigi seaduste järgi on iga Eesti Vabariigi kodanik, kes omab valimisõigust, õigustatud kandideerima Riigikogu liikmeks. Seaduste järgi võib Riigikogu liikmeks kandideerida alates 21. eluaastast. See tähendab, et kui olete saavutanud 21. eluaasta, võite kandideerida Riigikogu liikmeks. Maksimaalne vanusepiirang kandideerimiseks pole kehtestatud.

Kui noor on liiga noor poliitikuks saamiseks?

Küsimus, kas keegi on liiga noor poliitikuks saamiseks, sõltub paljudest teguritest. Üks olulisemaid tegureid on isiklik küpsus ja ühiskondlik kogemus. Ei ole olemas kindlat vanust, et olla valmis poliitiliseks kogemuseks. Seega, kui tunnete end oma küpse vanusena ja teil on juba ühiskondlik kogemus, võite hakata kandideerima poliitikasse. Ja kuigi te ei pruugi selles osas poliitilistesse ringkondadesse tippu jõuda, võib sellele siiski järgneda meeldiv ja erakordne kogemus.

Kui vana on liiga vana uut poliitilist teekonda alustamaks?

Siin kehtib sama reegel, mis noorte poliitiliste kogemuste puhul. Teie vanus ei mängi liiga olulist rolli, kui tunnete end piisava küpsuse tasemega ja valmis suureks poliitiliseks kogemuseks. Oluline on olla kursis ka uuemate suundadega parteis või poliitilises liikumises, mida soovite esindada.

Kokkuvõtteks

Mitte miski ei garanteeri kindlat vanust, et saada poliitikaks ja see ei viita kuidagi küpsele ja tasakaalukale poliitilisele kogemusele. Paljud noored inimesed, kes on poliitikasse astunud, on jätnud kustumatu jälje Eesti ühiskonda ning ka vanemad inimesed on toonud põnevust ja uuendusi poliitilisse tegevusesse. Peamine on leida enda jaoks õige tasakaal, mis võimaldaks selle trumphi ühiskonnas välja tuua.