Nullkulu

Nullkulu

kui vanalt saab teha tatoveeringu?

Kui Vanalt Saab Teha Tatoveeringu?

Tatoveeringud on nüüdisaegse kunsti jaoks väga populaarsed ilmingud. Kuid paljud jtavad endalt küsimata, kui vanalt on õige tatoveering teha lasta? Kas see on seaduslik ja ohutu? Selles artiklis jagame kõike, mida peate enne tatoveeringu tegemist teadma.

Mis on tatoveering?

Tatoveering on sõna otseses mõttes kehamaaling, mis on tehtud nõela abil, mis süstib värvaineid naha alla. Selle kohaselt, kuidas tätoveering teha välja näeb, valivad inimesed erinevaid variante. See tähendab, et värv, stiil ja joonistus võivad inimeseti varieeruda.

Miks inimesed tatoveeringuid teevad?

Tatoveeringud on inimestel populaarsed, kuna need aitavad väljendada isikupära ja stiili ning on ka oluline osa erinevatest kultuuridest ja traditsioonidest, nagu polüneesia, Jaapani ja henna tavad. Tatoveering sageli väljendab inimese elustiili ja maitset, mistõttu on see vajalik ja personaalne.

Kui mitu tüüpi tatoveeringuid on olemas?

On mitmeid tüüpe, stiile ja kategooriaid, mis sõltuvad pigmendi, tüübi ja disainist, mida inimene soovib. Mõned tatoveeringutüübid hõlmavad järgmist:

Must-tseremooniline
Biomehaaniline
Interaktiivne
Jala- või käetükid
Kaadrid
Geomeetrilised kujundid
Henna
Jaapani
Krussis
Portreed
Polüneesia
Reaalne & visuaalne
Traditsioonid põhinevad
Sümbolid ja tähendused
Biomehaaniline
16. Maalingud naha all

Mis on Eesti seadus tatoveeringute kohta?

Eestis on tatoveeringud seaduslikud, kuid neid saavad teha eranditult ainult täiskasvanud inimesed vanuses 18 aastat ja üle selle. Alla 18-aastased inimesed võivad tatoveeringuid teha ainult siis, kui neil on oma vanemate või hooldajate kirjalik nõusolek. Kuid nagu eespool mainitud, on see keelatud.

Mida võib tatoveeringu tegemisel oodata?

Kui valmistute tatoveeringuks, peate olema valmis ootama vähemalt paar tundi, kuna tätoveerimine on protsess, mis võtab aega ja kannatlikkust. See väga individuaalne protsess sõltub mitmest tegurist, sealhulgas valitud disainist, valitud värvidest, naha tüübist ja kannatlikkusest, mis teil on tätoveerimise ajal. Kuid lõpptulemusena võib tatoveering kesta elu lõpuni.

Mida teha pärast tatoveeringu teha lasta?

Kui olete lõpetanud tätoveerimise, on oluline tagada, et teie uusala oleks korralikult hoolitsetud ja kaitstud. See hõlmab selle pesemist soojaga veega ja antibakteriaalse seebiga kohe pärast tätoveeringu tegemist, vältides kriimustamist ja hõõrumist, vältides päikese käes põlemist ja kasutades kvaliteetset laia spektriga päikesekaitsetooteid.

Kas tatoveeringut saab eemaldada?

Kui sa kahetsed tatoveeringu tegemist, on võimalik seda eemaldada. See hõlmab naha pealmise kihi põletamist laserite kasutamisega, mis lagundavad pigmenti, mida kasutati teie tätoveeringu loomiseks. Siiski on see valus protsess, mis võib kesta mitu kuud, olenevalt tatoveeringu suurusest ja värvist.

Järeldus:

Tatoveeringu saab teha alates 18. eluaastast. Pärast tätoveeringu tegemist on oluline hoolitseda selle eest, et see oleks tervislik ja soovitav. Tatoveeringu eemaldamise võimalus on olemas, kuid see on valulik ja pikk protsess. On tähtis, et kaalute hoolikalt nii disaini kui ka valitud tätoveerimismeistri enne otsuse tegemist, et teha oma kehale selline märk.