Nullkulu

Nullkulu

kui vanalt kutsikas õue?

Kui vanalt kutsikas õue

Koerte lisamine perekonda on suurepärane viis elu rõõmsamaks ja rasked ajad kergemaks muuta. Kuidas otsustada, millal kutsikat õue lubada, on aga konkreetne küsimus, mis võib põhjustada palju segadust ja muret. Selles artiklis uurime, millal on õige aeg kutsikat õue lubada ja kuidas seda turvaliselt teha.

Miks on õue minek oluline?

Kutsikatel on suur energia, mis peab tühjaks saama. Õues on kutsikal võimalus joosta, mängida ja uurida oma ümbrust, mis on oluline tema arengu jaoks. Vastupidiselt levinud arvamusele ei kaitse toas hoidmine kutsikat haiguste eest; tegelikult võib see isegi suurendada riski viiruste ja bakterite vastu. Pealegi võib vähese liikumise ja igavuse tõttu muutuda kutsikas ülekaaluliseks, mis võib viia tõsiste terviseprobleemideni.

Millal on õige aeg?

Kutsika õue lubamine sõltub mitmest tegurist, sealhulgas kliimast, vanusest ja vaktsineerimise staatuses. Ideaaljuhul peaks kutsikas olema vähemalt 16-nädalane ja ootama kõiki vaktsineerimisi. See hoiab kutsika ohutuna nakkuste eest, mis võivad esineda väliskeskkonnas. Enne kui kutsikas õue lubada, tuleks temaga rääkida veterinaararstiga, kes saab hinnata kutsika terviseseisundit ja anda soovitusi.

Kuidas kutsikat õue välja treenida?

Kutsikate jaoks on õue minek uus kogemus ja seetõttu tuleks protsessi alustada järk-järgult. Kutsikat tuleks tutvustada õues olevatele lõhnadele ja helidele ja teda kallistada ja julgustada. Kutsika ohutuse tagamiseks tuleks teda õue viia jalutusrihma külge kinnitatult ja koos täiskasvanuga.

Kutsikat tuleks õpetada, kuidas käituda väliskeskkonnas. Kui ta ei kuula käsklusi, tuleks teda premeerida, kui ta käsku täidab. Kui ta näitab hirmu või tõrksust, tuleks teda rahustada ja aidata tal mugavustsoonis püsida. Kui kutsikas hakkab harjuma õuega, saab teda treenida ka teiste koertega vestlemiseks.

Kuidas tagada, et kutsikas on ohutu?

Kutsikaga väljas käimine võib tekitada stressi, kuna ta puutub kokku uute lõhnade, helide ja inimestega. Kutsika ohutuse tagamiseks tuleks teda õpetada, kuidas turvaliselt ristmikke ületada, mööduda võõrastest koertest ja inimestest ning korralikult autosõitu nautida.

Kindlasti tuleks tagada, et kutsikal on vesi ja toit, eriti kui viibite õues pikka aega. Kui lähete koertega randa või järve äärde, tuleks jälgida, et lemmikloomad ei ujuks liiga sügavale ja ei upuks. On soovitatav varustada kutsikas veekindla GPS-seadmega, et tagada tema turvalisus.

Järeldus

Kutsikat õue lubamine on oluline osa tema elust ja arengust. Kuid see ei tohiks olla kiirustatud otsus. Oluline on arvestada kliima, vanuse, vaktsineerimisstaatuse ja tervisega. Kutsikate puhul tuleks õue minna järk-järgult ja neid õpetada käituma väliskeskkonnas. Kutsika ohutus peaks olema alati prioriteet. Kui kõik on õigesti tehtud, võib õue minek pöörata kutsika ja tema pere elu palju rõõmsamaks.