Nullkulu

Nullkulu

kui vana on janika tänak?

“Kui vana on Janika Tänak?”

Kui rääkida nimega Janika Tänak, siis on see eestlastele kindlasti tuttav nimi. Aga kes ta täpselt on ja kui vana ta on? Sellele küsimusele vastates tuleb alustada tema varasemast elust ja saavutustest.

Janika Tänak sündis 1989.aastal Otepääl, mis tähendab, et praegu on ta 32-aastane. Ta on tuntud kui Eesti üks edukamaid rallisõitjaid ja võistleb hetkel autoralli MM-sarjas Toyota Gazoo Racing WRT meeskonna ridades. Janika isa, Markko Tänak, oli samuti tuntud autosportlane ning võib öelda, et Janika kasvas ralliteemalises keskkonnas. Juba varajasest lapsepõlvest hakkas ta kartingut sõitma ning võttis ka aktiivselt osa isa rallivõistlustest.

Janika ise hakkas ralliga tegelema 2008. aastal, mil ta võttis osa Euroopa noortesõitjate meistrivõistlustest. Tema karjäärile andis suure tõuke aga aasta hiljem saadud Hispaania ralli võit, millele järgnes kiire tõus edetabelites. Tänak on võitnud Eesti võistlustel hulgaliselt tiitleid ning ka maailmas on ta saavutanud mitmeid esikohti.

Tema karjääri jooksul on tuntud sõitja sõitnud erinevatel autodel ning erinevates meeskondades. Alustas ta 2009. aastal Suzuki Swiftiga ning liikus sealt edasi Subaru Impreza WRX STI ja Mitsubishi Lancer EVO X-ga. 2015. aastal sõlmis ta lepingu M-Spordi meeskonnaga ning see kätkeb endas ka maailmameistri Ogier kõrval võistlemist Fordi roolis. Hetkel asub ta aga võistlema Toyota meeskonna eest. Samuti on ta osalenud mitmetel võimsatel rallietappidel, näiteks Monte Carlo ja Rootsi rallil.

Janika Tänak tuntud eduloo taga on suur töökus ja sihikindlus. Ta on alati püüdnud oma piire nihutada ning teha kõik endast oleneva, et saavutada võite. Samuti on ta tuntud kui väga pingetaluv inimene ning suudab keerulistel hetkedel pea alati külmaks jätta.

Kokkuvõttes võib öelda, et Janika Tänak on tõeline eeskuju noortele Eesti spordisõpradele ning tema teine koht rallimaailma absoluutses tippkonkurentsis on tõestuseks tema võimekusele. Läbi aastate on ta tõestanud, kui raske töö, sihikindlus ja pühendumine võivad aidata saavutada unistusi.

Selleks, et keegi saaks jõuda oma unistuste juurde, peab ta olema valmis tõsiseks tööks ja esitama väljakutseid. Janika Tänak on oma eduloo näitel tõestanud, et see ei ole võimatu. Ükskõik, millises valdkonnas me tegutseme, saame võtta talt eeskuju.

Järelduseks võib öelda, et Janika Tänak on Eestis tõeline spordikangelane ning maailma autoralliga märgitud nimi, kes on kogu Eestile suureks uhkuseks. Tema võidud, sihikindlus ja töökus teevad temast kindla eeskuju kõigile, eriti noortele. Tema karjääri saavutused on võrratu kinnitus sellele, et tõsine töö ja pühendumine võivad kaasa tuua suurepäraseid tulemusi.