Nullkulu

Nullkulu

kui tihti tuleb vastsündinut imetada?

Kui tihti tuleb vastsündinut imetada

Vastsündinute imetamise teema on väga oluline, eriti kui tegemist on esmakordse lapsevanemaga. Kuna iga laps on erinev ja neil on ainulaadsed vajadused, siis võib imetamispuudulikkused või ebaregulaarsus olukorda halvendada. Selles artiklis vaatleme, kui tihti tuleks vastsündinut imetada.
Meie eesmärk on pakkuda võimalikult palju üksikasju, et aidata uutele emadele ja isadele anda oma vastsündinutele parima võimaliku toitumise.

Imetamine on oluline

Enne kui räägime sellest, kui tihti imetada, on oluline rõhutada, kui oluline on rinnapiim lapse arengule ja tervisele. Rinnapiim on parim toit vastsündinutele, sest see sisaldab kõiki vajalikke toitaineid, mida beebi esimestel elukuudel vajab. Rinnapiim on täis valke, rasvu ja süsivesikuid, et aidata lapse immuunsüsteemi tugevdada ja hoida teda terve. Lisaks kaitseb rinnapiim beebi nakatumise eest, kuna see sisaldab antikehi. Imetamine on ka suurepärane viis sidemete loomiseks ema ja lapse vahel.

Kui tihti tuleb vastsündinut imetada?

Vastsündinud imikuid tuleks toita sageli. See on oluline nende arengu ja kasvu jaoks. Esmakordsed emad peaksid imetama oma beebisid iga kahe kuni kolme tunni järel, öösel kaasa arvatud. Kui teie laps on väga aktiivne või kasvab kiiresti, siis võib olla vajalik teda imetada sagedamini.

Soovitatav on, et uus ema peaks imetama oma vastsündinut vähemalt 8–12 korda päevas. Mõned lapsed võivad vajada sagedasemat imetamist, eriti kui nad sünnivad väikese kaaluga või kui neid on raske rinnaga toita.

Imetamine on looduslik protsess, seega pole kellaaja järgi imetamine tingimata vajalik. Kui teie beebi nutab ja on näljane, siis andke talle rinnapiima. Samuti on oluline mõista, et mõned beebid võivad kasvada kiiremini kui teised, seega võib nende toitmisvajadus olla sagedasem.

Kuidas teada saada, kas laps on piisavalt saanud?

Kui teie imetavad ritistasid, siis saate testida, kas laps on piisavalt saanud. Kui ta on lõpetanud ühe rinnaga söömise, lase tal teist rinda imeda võimalikult lõpuni. Kui ta sööb mõlemat rinda, peaksite laskma tal alustada järgmise söögikorraga esimesest rinnast, mida ta eelmisel korral ei lõpetanud.

Kui imetate pudelist, siis on oluline veenduda, et teie laps saab piisavalt piima. Lapse toiduvajaduse võib kindlaks teha tema kaalu järgi. Kui ta kaalub rohkem kui 3 kilo, peaks ta päevas saama vähemalt 360 ml piima. Kui ta kaalub rohkem kui 4,5 kilo, peaks ta päevas saama vähemalt 450 ml piima.

Kokkuvõte

Vastsündinud imikuid tuleks toita sageli, vähemalt iga kahe kuni kolme tunni tagant. Imetamine on loomulik protsess, seega pole vaja jälgida kellaaja järgi. Vastsündinud tuleks toita sageli, et tagada nende areng ja kasv. Kui teil on mure, et laps ei saa piisavalt piima, tuleks pöörduda oma arsti poole ja uurida imetamise võimalusi.

Kokkuvõttes on rinnapiim vastsündinutele oluline toitumise allikas. Imetamine on suurepärane viis sidemete loomiseks ema ja lapse vahel. Tähtsaim on imetada oma last sageli ja veenduda, et ta saab piisavalt piima, et toetada nende arengut ja tervist.