Nullkulu

Nullkulu

kui kiiresti tuleb kiiruskaamera trahv?

Kiiruskaamera trahv tundub olevat teema, mis on Eestis alati pinnale kerkinud. Paljud autojuhid kardavad seda trahvi ja mõned ootavad seda lausa kannatamatult. Kui kiiresti tuleb kiiruskaamera trahv?

Tegelikult, kui rääkida kiiruskaamera trahvist, on sellele küsimusele vastata üsna keeruline. Selle põhjuseks on asjaolu, et kiiruskaamera trahvi määrus võib erineda sõltuvalt erinevatest teguritest, näiteks kiiruse ületamise suurusest, kus te sõidate, ja sellest, kas teil on varem olnud trahve.

Mõned peamised tegurid, mis mõjutavad kiiruskaamera trahvi määrasid, on allpool välja toodud.

Kiiruse ületamise suurus
Kiiruskaamera trahv sõltub suuresti sellest, kui palju te kiirust ületasite. Mida suurem on teie kiiruse ületamine, seda kõrgem on trahvimäär.

Mõne allika kohaselt, kui ületate kiirust kuni 20 km/h, on trahvimäär 80 eurot. Kui kiiruse ületamine on üle 20 km/h, võite trahvi saada kuni 400 eurot.

Asukoht
Teie kiiruskaamera trahv sõltub ka sellest, kus võeti teie kiiruskaamera pilt. Mõned kiiruskaamerad asuvad kiirteel, teised aga linna piirkondades.

Linna piirkondades on kiiruskaamera trahvi määr väiksem, kuni 20 km/h ületamisel on see tavaliselt 40 eurot, mitte 80 eurot. Mõnes piirkonnas võib aga määr olla veelgi väiksem. Teisest küljest, kui asute kiirteel ja teie kiiruseületus on üle 20 km/h, võib trahvi määr olla palju suurem.

Varasem kogemus
Kui teil on juba olnud kiiruskaamera trahve, siis võib järgmine trahv, mida saate, olla suurem. Iga järgmine kiiruskaamera trahv on kallim, seega on oluline sõita ohutult ja mitte kiirust ületada.

Mõned allikad ütlevad, et võib saada 25% ulatuses kõrgema trahvi, kui teil on eelnevalt olnud kiiruskaamera trahv.

Kokkuvõte
Kokkuvõtteks, kiiruskaamera trahvi määr võib juba toodud põhjustel erineda. Kui saate kiiruskaamera trahvi, peate seda tasuma teatud aja jooksul. Kui seda ei tehta, võib see tekitada hilisemaid probleeme ja teie krediidi halvenemist.

Trahvi maksmine on lihtne, võite seda teha internetipangas või kohaliku politseijaoskonna kaudu. Siiski tasub meeles pidada, et kiiruskaamera trahv on kallis, nii et sõidu ajal tuleks hoiduda kiiruse ületamisest ja liiklusreeglite rikkumisest. Ohutu sõidu tagamine on teie vastutuseks, nii et ärge sõitke kunagi liiga kiiresti.