Nullkulu

Nullkulu

kui tihti peab beebi kakama?

Kui tihti peab beebi kakama?

Kui oled just saanud lapsevanemaks, siis on palju asju, millele peaksid tähelepanu pöörama. Üks nendest on kindlasti beebi kakamine. Kui tihti peaks beebi kakama ja kas tasub selle pärast muretseda? Käesolevas artiklis tutvustan sulle kõiki olulisi fakte, mida peaksid teadma beebi kakamise kohta.

Mis on normaalne kakamissagedus?

Kui räägime imikutest, siis nende kakamissagedus võib varieeruda. Mõned vastsündinud lapsed võivad kakada peaaegu pärast igat söötmist, samas kui teised võivad kakada ainult kord päevas või isegi harvem. Kuid tavaliselt on iga päev korra kakamise sagedus normaalne.

Kas vastsündinu peab pärast iga söötmist kakama?

Kui vastsündinu sööb emapiima või -asendajat, siis võib tal olla rohkem piimapudru konsistentsiga väljaheide. Sellisel juhul võib tunduda, et ta kakab pärast igat söötmist. Kuid paljud lapsed kakavad harvemini, isegi kord päevas, eriti kui nad saavad rinnapiima. Tasub meeles pidada, et igal imikul on oma individuaalne kakamissagedus.

Millega peaksin muretsema?

Kui beebi kakab harvemini kui iga päev või neil on kuiv ja kõva väljaheide, võib see viidata probleemile seedesüsteemis. See võib põhjustada beebi ebamugavustunnet ja valu, mistõttu on oluline konsulteerida arstiga. Kui lapsel on ka muid sümptomeid, nagu oksendamine, palavik või vere väljaheites, tuleks kiiresti pöörduda arsti poole.

Mida teha, kui lapsel on probleeme kakamisega?

Kui beebil on probleeme kakamisega, võib aidata liigutamine. Kõik, mis aitab lastel lihaseid ja soolestikku liigutada, võib aidata kaasa regulaarsele kakamisele. Lapse jaladele painutamine ja kergelt masseerimine võib aidata. Lapsele võib pakkuda rohkem vedelikku, et aidata hoida väljaheide pehme. Võid proovida ka kasutada spetsiaalseid beebiväljaheite pehmitajaid.

Kuidas tagada hea seedimine?

Hea seedimine võib aidata vältida kakamisprobleeme. On oluline, et imik saaks piisavalt piima ja selleks, et piimast kõik kasulikud ained kätte saada, võib aidata rinnaga toitmine. Uuringud on näidanud, et rinnapiim soodustab beebi seedimist ja aitab ka seedetrakti tervena hoida.

Tasub tähele panna, et imikutega on alati parem mängida ohutult. Esimesed kuud pärast sündi on olulised, et last toidetaks piisavalt ja hästi ning selleks on oluline jälgida beebi heaolu. Kui märkad mingeid ebatavalisi sümptomeid, nagu oksendamine, palavik või ebaregulaarne kakamine, pöördu kindlasti arsti poole.

Kokkuvõtteks võib öelda, et igal imikul on oma individuaalne kakamissagedus, kuid tavaliselt on iga päev korra kakamine normaalne. Kui beebi kakab harvemini kui iga päev või neil on kuiv ja kõva väljaheide, võib see viidata probleemile seedesüsteemis. Oluline on hoida beebi hästi toidetuna ning vajadusel pöörduda arsti poole.