Nullkulu

Nullkulu

kui tihti beebi kakab?

Kui tihti beebi kakab

Beebi kakamine on oluline näitaja tema tervise seisukohast. Kuigi see võib emmedele raskendavateks hetkedeks olla, tuleb tõdeda, et kõhulahtisus, kõhukinnisus või muud seedeprobleemid võivad olla põhjuseks, miks beebi ei ole võimeline kakama. Selleks, et aidata beebil mugavalt ja tervislikult toimida, on oluline mõista kakamise protsessi, mis on täiskasvanu omast väga erinev.

Kasvaval beebil on väike seedesüsteem ja nende kõht mahutab vähe. Pärast iga toitmist hakkavad beebi seedimisorganid tööle ja toit imendub kehasse. Kõhukinnisuse vältimiseks on oluline anda beebile õigeid toite ja piisavalt vedelikku. Beebide jaoks on kõige lihtsam toit rinnapiim või piimasegu, mis on nende jaoks esimesel kuuel kuul piisav valkude, süsivesikute ning rasvade allikas.

Beebi kakamine sõltub paljuski sellest, kui tihti ta sööb. Kui laps saab palju toitaineid ja vedelikke, võib ta kakada igapäev, tihti toitmiste ajal, kuid võib-olla ka just pärast seda. Pikem vahe toitmiste vahel võib muuta kakamise sagedamaks või harvemaks. Kui beebi sööb sageli ja kakab samuti, võib see olla tervislik näitaja.

Tavaliselt peaks beebi kakamine olema pehme ja mükseda, ilma liigse pingutuseta. Raskuse väljendamine kakamisel või pingutamine võib viidata kõhukinnisusele, mis võib põhjustada raskemat haigust, näiteks soole obstruktsiooni tekkimist. Kui beebi on väga suur või sööb täiskasvanud toitu, võib see takistada seedimist ja põhjustada kõhukinnisust.

Sama oluline kui hannaste vahelised pausid, on kakamise värvus ja konsistents. Beebi kakamise kollane toon peaks olema erksavärviline ja kakamine peaks olema pehme, nagu pastaks segunenud vetik. Kui beebi kakamisel on värv muutunud või konsistents pole üldse nagu pastavett, võib see viidata terviseprobleemidele ning tasub võtta nõu oma pediaatri käest.

Kokkuvõttes, kui beebi kakamine on regulaarne, pehme ja ilma pingutuseta, on see normaalne. Seedimine on normaalne ja keha saab kõik vajalikud toitained. Oluline on aga määrata kindlaks oma beebi kakamise rütm ning ka värv ja konsistents. Kui märkad mingeid muutusi, võta ühendust oma pediaatriga, et hinnata võimalikke terviseprobleeme.