Nullkulu

Nullkulu

kui suureks kasvab koer?

Kui suureks kasvab koer?

Koerad on inimeste jaoks parimad sõbrad. Tänu oma lojaalsusele, lõbususele ja hoolivusele on koerad saanud üheks populaarsemaks lemmikloomaks maailmas. Koerte kasvatamine võib olla väljakutse, eriti kui tegemist on nende koolitamisega ja nende käitumisega. Kuid kõigepealt peame mõtlema koerte kasvamisele ja sellele, mis mõjutab nende kasvu.

Koerad kasvavad erineva tempos sõltuvalt nende tõust, suurusest ja pärilikkusest. Kui räägime koerte suurusest, siis näiteks väikeloomadel nagu Chihuahuadel ja mopsidel võtab täiskasvanuks saamine vähem aega kui suurematel tõugudel nagu näiteks Berni mäestikel või Dogodel. Kui suureks koerad saavad, sõltub paljudest teguritest ning nende kasv ei ole pärilikkusega täielikult seotud.

Koerateadlased usuvad, et koerte kasvamine on lõpetatud, kui nende luustik püsib stabiilne. See tähendab, et nende lihased on arenenud ning nende täiskasvanuks kasvanud keha suudab toetada maksimaalset kaalu. Keskmine täiskasvanud koer kaalub 25–65 naela (11–30 kg), kuid mõned tõud võivad kaaluda üle saja naela (45 kg).

Koerte kasvava etapi üks olulisemaid aspekte on toitumine. Kutsikate dieet peaks olema erinev sellest, mida täiskasvanud koerad söövad. Kutsikad vajavad rohkem kaltsiumi, valku ja muid vitamiine. Kuid samas ei tohiks üle toita oma kutsikaid, sest see võib põhjustada mitmeid terviseprobleeme, sealhulgas liigne kaal. Kui teil on kutsikas, on oluline konsulteerida veterinaararstiga, et määrata õige toitumiskava.

Lisaks toitumisele on oluline hoolitseda oma koera kasvava keha eest. Kui koerad kasvavad, on eriti oluline hoolitseda nende liigeste eest ning tagada piisav puhkus ja regulaarsed jalutuskäigud. Teine oluline tegur koerte kasvus on nende kehaline aktiivsus. Kui koerad harjutavad regulaarselt, võib see aidata neil säilitada sobiva kehakaalu ning tagada tugeva ja terve luustiku.

Lõpuks on oluline mõista, et koerte kasvamine on pidev protsess ja see võib võtta aastaid, enne kui nad muutuvad täiskasvanud koerteks. Kutsikate kasvatamisel on oluline jälgida nende tervist ja käitumist ning vajadusel konsulteerida veterinaararstiga. Üldiselt aga on koerad lojaalsed ja armastavad loomad, kes pakuvad oma peremeestele lõputuid tunde rõõmu.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et koerte kasvamine sõltub nende tõust, suurusest ja pärilikkusest. Kui toidate oma kutsikaid õigesti, hoolitsete nende keha eest ja tagate piisava kehalise aktiivsuse, võib see aidata neil saada tugeva ja tervisliku täiskasvanuks. Kui teil on küsimusi koerte kasvatamise kohta, on parim viis rääkida sellest oma veterinaararstiga.