Nullkulu

Nullkulu

kui suureks kasvab taksikoer?

Kui suureks kasvab taksikoer

Taksikoerad on armastatud ja populaarsed koerad üle maailma. Need armsad koerad on tõesti ühed parimad, kui otsite karvaseid sõpru, kes armastavad hellitamist ja mängimist. Samuti on taksikoerad tuntud oma pika keha, lühikeste jalgade ja ere intelligentsuse poolest. Siiski, kui soovite taksikoera kui endale uut karvast pereliiget, on mõistlik teada, kuidas suurks need koerad kasvavad.

Taksikoerte suurus ja kaal võivad varieeruda olenevalt sellest, millist tüüpi taksikoera omanikuks saate. Tavaliselt võivad taksikoerad olla erineva suuruse ja kaaluga, sõltuvalt nende tõust. Näiteks on munnitaksid tavaliselt väiksemad kui teised taksikoerte tõud.

Kui rääkida tõu standarditest, siis siin on mõned suunavad numbrid: tavalised pikakarvalised taksikoerad võivad kaaluda ligikaudu 3,5 kuni 7,25 kg ja olla 53-63 cm pikkune, samal ajal kui standard taks (shorthaired) võib kaaluda 9,0 kuni 18,0 kg ja olla 58-70 cm pikk. Pika kehaga mudditaksid ehk teine populaarne tõug, võivad olla kaaluga kuni 4 kg, samal ajal kui standard muuk võib kaaluda ligi 16-19 kg.

Tavaliselt kasvavad taksikoerad väiksemas tempos kui nende suuremad koerahõimud. Nagu ka inimeste puhul, sõltub ka taksikoera kasvutempo nende vanusest ja tõust. Enamik taksikoera omanikke leiab, et nende koerad kasvavad üsna kiiresti, kuid nende kasvutempo aeglustub mõne aja pärast. Kui teie eesmärk on osta täiskasvanud taksikoer, siis peaksite teadma, et tavaliselt ei kasva nad enam palju ega uusi hambaid ei tule.

Üks oluline asi, mida tuleks kaaluda, on taksikoerte ehk taksikiuste kasvatamise viis. Kuna taksikoertel on väiksem keha, võib nende arengus oluline roll olla nende toitumisel, motiveerimisel ja treeningul. Tegelikult võib vale kasvatusviis takistada taksikoera kasvu ja arengut.

Kui teie eesmärk on kasvatada tugevat ja terve taksikoera, on mõned soovitused, mida peaksite järgima: esiteks, tuleks hoida teie lemmiklooma toitumine tasakaalus. Taksikoerad armastavad erinevat liiki toitu, alates lihast ja kalkunist kuni köögiviljade ja puuviljade tarbimiseni. Samuti peaksite veenduma, et teie koeral oleks toidukordu piisavalt ja õigel ajal igal päeval.

Lisaks toitumisele on oluline ka treening. Taksikoera vajab piisavalt käimis- ja jooksmisruumi. Kui plaanite oma koeraga kõndimas käia, on mõistlik jalgadel mitu korda nädalas harjutada, et aidata tema lihaseid tugevamaks muuta. Samuti võite proovida teda jooksmises ja hüppamises õpetada.

Kokkuvõtteks võib öelda, et taksikoera suuruse ja kaalu puhul mängivad olulist rolli nende tõug ja geneetika. Tavaliselt kasvavad taksikoerad väiksemas tempos kui nende suuremad koerahõimud ning nende kasvu ja arenguks on oluline roll toidul ja treeningul. Ehkki taksikoerad on väikesed, on nad koerahõimud, kelle kasvatamisel tuleb rakendada aega ja energiat, et aidata neil suureks saada.