Nullkulu

Nullkulu

kui suur on norra?

Kui Suur On Norra

Põhja-Euroopas asuv Norra on üks Euroopa suuremaid riike. Ta piirneb Rootsi, Soome, Venemaa ja Läänemere ning Atlandi ookeaniga. Norra koosneb enam kui 50 000 saarest, millest suurimad on Svalbard, Jan Mayen ja Bouvet. Riik on koduks ka maailma ühele pikemale rannajooniale, mis ulatub üle 25 000 kilomeetri.

Norra asub nii põhjas, et suurem osa saartest on kaetud kaljude ja liustikega, ning seal on ka rohkem fjorde kui üheski teises riigis. See looduslik ilu on Norra turismi põhiline tõmbenumber.

Norra suurus

Norra pindala on ligikaudu 385 207 ruutkilomeetrit. See teeb temast Euroopa suuruselt kuues ja maailma suuruselt 68. riigi. Üks oluline fakt Norra suuruse kohta on see, et enamik maast on karmide atmosfääritingimuste tõttu väga vähe asustatud. Norra rahvastiku hinnanguline suurus on 5,4 miljonit, millest 81% elab linnapiirkondades.

Norra loodus

Norra geograafia on karm ja mitmekesine. Karmid tingimused muudavad elu Norra vähestes elanikkondades keeruliseks, kuna piirkonnas on vähe ressursse. Suurem osa riigist koosneb mägedest, meredest ja liustikest. Kuigi suurem osa saartest on kaljused või kaetud liustikega, on Norra lõunarannikul ka liivarandu.

Norra kliima

Norra kliima on karm. See on mõjutatud mägedest, ookeanidest ja muudest keskkonnaalastest teguritest. Talved on pikad ja külmaperioodid võivad kesta kuni kuus kuud. Suved on lühikesed ja jahedad. Enamik Norra rannikualast on mõõdukas, kuid sisemaal võib temperatuur langeda alla -40 kraadi.

Norra majandus

Norra majandus on tugev ja stabiilne. See põhineb peamiselt naftatööstusel ja kalapüügil. Norra on maailma suurim naftatootja, mistõttu on riik välismaailmas väga mõjukas. Samuti on Norra kalatööstus suur. Norra majandus on eliidile orienteeritud, kuna palgad on kõrged ja tööpuudus on väga väike.

Norra kultuur

Norra kultuur on rikas ja mitmekesine. See hõlmab paljusid aspekte, alates kunstist ja muusikast kuni toidu, moe, kirjanduse ja ajalooga. Norra on tuntud oma Vikings ajaloo poolest ja sellel on tänapäeval ka tugevad traditsioonid jõulude, riigipühade ja teiste festivalide osas. Norra on ka põhjamaade kõige edumeelsem riik, kus inimõigused ja võrdõiguslikkus on väga tähtsad.

Norra on üks kõige kaunemaid ja karmimaid riike Euroopas. Kuid tema majandus, kultuur ja geograafiagi on väga huvitavad. Norra on vähe asustatud, kuid sellegipoolest on teil palju avastada, olgu see siis imeilus fjord, maalilised talud või kõrgetasemelised restoranid. Norra on koht, kus võite leida tugeva majanduse, rikkaliku kultuuri ja suurepäraseid loodusjõude ühes kohas.

Kokkuvõte:

Kokkuvõttes on Norra suuruselt kuues ja maailma suuuruselt 68. riik. Norra on karmi geograafiaga riik, mis koosneb enam kui 50 000 saarest, millest suurimad on Svalbard, Jan Mayen ja Bouvet. Riigi majandus põhineb peamiselt naftatööstusel ja kalapüügil. Norra kultuur on rikas ja mitmekesine. Norra on üks kaunimaid ja karmimaid riike Euroopas, mida on vaja avastada oma oma silmaga.