Nullkulu

Nullkulu

kui suur on ameerika?

Kui suur on Ameerika – Üksikasjalik reisijuht koos oluliste faktide ja arvudega

Kui kedagi küsitaks, kui suur on Ameerika, võib vastus olla üsna keeruline. Ühendriigid on tuntud oma suuruse poolest, kuid kui täpselt suur? Selles artiklis võtame lähemalt ette, milline on Ameerika suurus, mõõtmed ja olulised faktid.

Ameerika Ühendriigid võtavad enda alla üle 9,8 miljoni km2, mis muudab selle maailma kolmandaks või neljandaks suurimaks riigiks sõltuvalt sellest, kas Sahara kõrbe suurus on ka sealhulgas. Veel huvitavam on see, et Ameerika Ühendriigid on ka tänase päeva suurim majandusriik.

Kasutame selleks artikli oma pealkirja ja teavet kirja panemiseks juhendmaterjale ja regulaarseid allikaid. Samal ajal tagame, et meie sisu on ainulaadne ja SEO-optimiseeritud.

Ameerika Ühendriikide kaart
Oleme veendunud, et enne arutelu algust esitame oma lugejatele USA kaardi, mis näitab, kuidas riik on osadeks jaotunud.

Nagu kaart näitab, on Ameerika Ühendriigid väga laialivalgunud. Kuna riigi territoorium ei ole kaitstud mägistega, pole ka tavaline näha mäeahelikke igal pool riigis, vaid pigem kohtab madalikke ja metsikuid aladel.

Ameerika Ühendriikide suurimad riigid
Järgnevalt räägime Ameerika Ühendriikide suurimatest riikidest ning nende pindalamõõdust.

Alaska: 1,717,854 km2
Texas: 695,662 km2
California: 423,970 km2
Montana: 380,800 km2
Uus-Mehhiko: 315,194 km2

Ameerika Ühendriikide piirid
Kui räägime riigi suurusest, on oluline märkida ka selle piire. Ameerika Ühendriigid jagavad piiri kahe riigiga – Kanadaga põhjas ja Mehhikoga lõunas.

Kaalukaga hinnangud Ameerika Ühendriikide suurusele
Nagu kaart ja andmed näitavad, on Ameerika Ühendriigid tõesti suured. Kui vaadata aga seda, kui palju pindala riigist moodustavad vaid inimeste elukohad, on tulemused märksa huvitavamad.

Ameerika Ühendriikide linnad ja inimeste asualad võtavad enda alla umbes 3,8 miljonit km2. See tähendab, et tegelikult elab suur osa USA elanikkonnast linnades, millede hooned ja teealused võtavad suurt osa maast. Kuid erinevalt teistest arenenud riikidest on USA-s teadaolevalt väike rahvastikutihedus.

Lõppsõna
Kokkuvõttes võime öelda, et küsimusele “Kui suur on Ameerika” on raske saada ühtset vastust. Ameerika Ühendriigid on suured ja väga laialivalgunud, kuid ametlikud piirid hõlmavad vaid teatud osi riigist. USA on põnev riik, mille piirkonnad on väga erinevad.

Tänu oma suurusele ja erinevatele võimalustele võib USA-s käia mitmeid kordi, kuid siinkohal tegime kokkuvõtte mõnest olulisest faktist riigi kohta. Kui planeerite reisi Ameerika Ühendriikidesse, siis soovitame uurida kõiki võimalusi, et endale juba ette reisi mõnusaks muuta.