Nullkulu

Nullkulu

kui suur boiler?

Kui suur boiler – Milline boiler oma koju valida?

Boiler on kodu kütmiseks hädavajalik seade, mis aitab tagada sooja vee. Kuid millist boilerit valida? Milline suurus oleks optimaalne? Sellele küsimusele vastamiseks tuleb arvestada maja suurust, pereliikmete arvu ja kasutusvajadusega. Selles artiklis anname nõu, milline boiler oleks kõige optimaalsem valik ja kuidas leida parim variant just sinu kodu jaoks.

Boileri suuruse valik

Boileri suuruse määramisel tuleks arvestada hoones elavate inimeste arvu ja tarbitava sooja vee kogusega. Üldiselt on perele, kus elab neljaliikmeline perekond, sobiv 200-300 liiter boiler. Kuid tuleks arvestada, et meie igapäevased veetarbed tõusevad puhkuse või pereringi kasvuga. Seega, juhul kui peres on suurem veetarbimine, tuleks valida suurema mahuga boiler.

Veetarbimise määratlus

Keskmine veetarbimine inimese kohta päevas on 100-150 liitrit. Lisaks tuleks arvestada ka kütteosakonnale kuluvat vett, mis on umbes 10 liitrit päevas inimese kohta. Kokku on neljaliikmelises perekonnas nii sooja vee tarve kui ka küttevajadus päevas umbes 700 liitrit.

Selleks, et valida õige boileri suurus, tuleks tarbimiskogus määrata eraldi tarbimisaja, näiteks nädala tarbimise järgi. Kui inimene on päevased tundide vältel tööl ja õhtul kodus, kui vett tuleb soojendada, võib toimuda suur veevajadus. Mida pikem aeg järjest tarbitakse sooja vett, seda suurem peaks olema boileri maht.

Eelised ja puudused

Suurem boiler tagab olukorra juhul, kui vett kuluks rohkem kui 300 liitrit. Kuid samal ajal võib see kaasa tuua täiendava kulu, mis on seotud energiaga, mis kulub sooja vee säilitamiseks. Kui boilerit ei ole piisavalt täidetud, võib tekkida soojakaotuse tõttu energiakulu. Seega on suuremad boilerid sobilikumad suuremate perekonnade jaoks.

Boileri tüübid

Boileri valimisel oleks samuti oluline valida boileri tüüp vastavalt soovitud kasutusvajadusele. Olemas on kolme tüüpi boilerid: gaasi- või vedelkütusega boilerid, elektroonilised boilerid ja päikesepaneelidega boilerid. Gaasi- või vedelkütusega boilerid on sageli odavamad, kuid elektrienergia tarbimine elektriküttes on sõltumatult reguleeritav. Lisaks annavad päikesepaneelid võimaluse päikeseenergia ära kasutada, mistõttu on neid eriti kasulik kasutada suvemajades või aiahobuste jaoks.

Boileri paigaldamine

Enne boileri ostmist on oluline järgida paigaldusjuhendit. Paigaldamiseks on kasulik võtta ühendust spetsialistidega, kes annavad nõu sobiva paigaldusmeetodi ja boileri valiku kohta. Boileri paigaldamise kulud on samuti erinevad ja sõltuvad installerimise keerukusest.

Kokkuvõte

Valides boilerit, on oluline arvestada mitmeid tegureid, näiteks kodu suurust, tarbitava sooja vee kogust, kasutusmugavust ja energiakulusid. Sobiva boileri suuruse määramisel tuleks arvestada ka pereliikmete arvu ja tarbitava vee kogust. Kokkuvõtlikult, veevajaduse suurendamisel peaks boiler olema suurem ja mida vähem vett tarbitakse, seda väiksem peaks boiler olema. Tuleks valida boiler, mis sobib sobiva energiatarbimisega. Teades, millist boilerit valida, aitab tagada tervislikku elu ja planeedikaitset.