Nullkulu

Nullkulu

kui pikad peavad olema suusad?

Kui pikad peavad olema suusad

Suusatamine on üks suurepärane tegevus, mis saab palju erinevaid inimesi rõõmustada. Mõned armastavad suusatada lumistel nõlvadel, teised aga eelistavad murdmaasuusatamist – raskemat ja tehnilisemat ala. Turvalisuse ja mugavuse tagamiseks on oluline valida õiged suusad ning täpselt siin muutub aga häguseks paljude inimeste jaoks, kui pikad peavad olema suusad. Selles artiklis õpid, kuidas määrata oma suuskade optimaalset pikkust erinevates olukordades ja igas vanuses.

Miks suusa pikkus on oluline?

Enne kui otsustad, kui pikad suusad osta, peaksid teadma, mida mõjutab suusapikkus. Õige pikkus tagab parema stabiilsuse – see on eriti oluline enne algajatele. Optimaalne pikkus sõltub suusatamisharjumustest, kasutaja pikkusest ja kehakaalust, treeningtüübist ja -tasemest ning suusatamisstiilist.

Murdmaasuusatamine

Murdmaasuusatamiseks sobivad lühemad suusad võrreldes suusatuuridega. Õige suusapikkus sõltub peamiselt suusataja kaalust ja oskustasemest. Lühemad suusad tagavad kiirema kiirenduse ja suurema kontrolli. Kuid nende kasutamine võib olla raskem – nõuab kõrgemat oskustaset ja suuremat kehakontrolli. Tavaliselt sobivad lühemad suusad suuskade pikkus kuni rinna alla.

Kui soovid aga suusatada pikemalt või enamate treppidena, siis on parem valida pikemad suusad. Need tagavad sujuvama väljumise ning ei väsita su jalgu nii palju. Pikad murdmaasuusad sobivad ideaalselt pikamaasõitude tegemiseks ning nende pikkus peaks olema rinnakaare ja lõuale vahel.

Suusatuurid

Suusatuuridel on oluline valida pikemaid ja raskemaid suuski – need tagavad parema stabiilsuse ja suurema kiiruse. Sobiva suusa pikkus sõltub suusatamiskogemusest ja kehakaalust. Algajatele sobivad suusad, mis on nende kehakaalust kõrgemad, samas kui kogenud suusatajatele sobivad pikemad vastupidavad suusad. Maksimaalne suusapikkus on varba otsast silmapiirini.

Laste suusad

Lastel on soovitatav alustada lühemate suuskadega – eriti neil, kes alles õpivad suusatama. Lühemad suusad on stabiilsemad ja lihtsamini kontrollitavad. Kui laps on aga saanud pisut osavamaks, siis saab suusa pikkust lisada. Lastesuusa optimaalne pikkus sõltub peamiselt lapse vanusest ja kehakaalust.

Kuidas suusa pikkust mõõta?

Suusa pikkuse määramiseks on mitu lihtsat meetodit. Üks võimalus on mõõta kehakaalu, sest mõnel juhul võib just see olla suusa valikul oluline faktor. Võid kasutada ka oma pikkust. Pikkuse abil saad välja selgitada suusa pikkuse sobivuse vastavalt suusatamistiilile. Paljud kauplused, mis müüvad suusavarustust, arvestavad ka suusa pikkuse määramisel sinu kehapikkust.

Kokkuvõte

Suusapikkus on oluline faktor mugavuse ja ohutuse tagamisel suusatamisel. Optimaalne pikkus sõltub suusatamisharjumustest, kehakaalust, pikkusest ja suusatamistreenerist ning suusatamisstiilist. Murdmaasuusatamiseks sobivad lühemad suusad, kuid pikemad suusad on paremad integreeritud olukordades. Tegemist on suurepärase viisiga sportimiseks ning kui valitud õiged suusad, võib suusatamine muutuda suurepäraseks saavutuseks.