Nullkulu

Nullkulu

kui palju tõuseb kindlustus peale avariid?

Kindlustus on vahend, mis finantsilises mõttes kaitseb meid ebameeldivate sündmuste tagajärgede eest. Kui olete omanik ja sõidukijuht, siis on oluline mõelda kindlustuse peale. Kui teil on liiklusavarii, siis jääte te peaaegu alati kolmandaks osapooleks. Kui palju võib kindlustus avariikahjude puhul tõusta?

Kõigepealt on oluline eristada kahte liiki kindlustust: kohustuslikku liikluskindlustust ja vabatahtlikku kaskokindlustust. Kohustuslik liikluskindlustus on seadusega ette nähtud kindlustus tüüp, mis tagab ohvritele, kes on kannatanud liiklusõnnetuses, kahju hüvitamise. Kohustuslik liikluskindlustus katab ainult kolmandat poolt. Vabatahtlik kaskokindlustus tagab omanike sõidukite ohutuse juhul, kui juht on sõidukiga avarii teinud, ning katab ka juhi saadud kahjud. Kaskokindlustus kaitseb sõidukijuhti ka varguse või vandalismi korral.

Kui juhtunud on liiklusõnnetus ja olete süüdi, siis kaetakse kannatanute kahjud kindlustuse poolt. See tähendab, et kannatajate kindlustus toob kaasa kindla kindlustuskulude tõusu. Kindlustuse hüvitamise vajadused on erinevad, sõltuvalt sõiduki vigastuste raskusest ja ulatusest. Ideaalis peaks kannatanute kindlustus teie kahjude katmisel lähtuma kõigist teguritest, kuna kindlustus juhindub laiema valiku teguritest, nagu viga, kannatused ja õiguslik vastutus.

Kindlustusmakseid mõjutab ka teie ajalugu. Kui teil on ajalugu kõrge riskiga, et satute tõenäolisemalt õnnetusse, siis tõuseb kindlustusmäär. Samuti võib kindlustuse makse mõjutada teie sõiduki tüüp ja sõiduharjumused. Kui teil on näiteks uus sõiduk, mis on varguse ohvriks langemise tõenäosuse tõttu suure riskiga, siis maksavad kindlustusmaksed kindlustusettevõtete poolt kõrgemat määra.

Kokkuvõtteks, kui juhtute kulutama avariikahjudele raha, sõltub kulude suurus paljudest erinevatest teguritest. Kindlustusmaksed võivad muutuda ka pärast avariid. Kui olete süüdi ja põhjustate liiklusõnnetuse, siis tõusevad kannatanute kindlustuskulud. Kui teil on peenimad sõiduvanemad, võib see mõjutada ka teie kindlustusmaksete suurust. Oluline on meeles pidada, et kaitse iseenda eest ja investeerige kindlustusse, mis kaitseb nii teie sõiduki kui ka sõiduki juhi elu.