Nullkulu

Nullkulu

mis on kindlustus?

Mis on kindlustus?

Kindlustus on leping kahe osapoole vahel, mille kohaselt üks osapool – kindlustaja – kaitseb teist osapoolt – kindlustusvõtjat – tuleviku ebakindlate riskide eest. Kindlustaja nõustub maksma kindlustusvõtjale kokkulepitud summa, mis tavaliselt on kindlustusvõtja poolt makstud kindlustusmakse suurus, juhul kui juhtub kokkulepitud sündmus või kahjusündmus.

Mis on kindlustuse eesmärk?

Kindlustuse eesmärk on kaitsta ootamatute ja ebasoodsate sündmuste eest, mille tulemuseks on oodatamatult suured kulud. Näiteks, kui autosõitja enam ei kontrolli oma autot ning kaotab juhtimise ning kahjustab sellega teist sõidukit, et tema jaoks ebasoovitav kulutus oleks maksimaalselt kaetud kindlustusmakse tingimuste järgi ja ta ei peaks sellega ise endale kuluma.

Mis on kindlustuspoliis?

Kindlustuspoliis on kindlustuslepingu kirjalik dokument, mis sisaldab lepingu sõlmimise tingimusi ja kohustusi. Poliisi sisaldab tavaliselt ka kindlustusvõtja andmeid, kindlustusperioodi pikendamise viise, kindlustusjuhtumite plateksi ja muud teavet.

Tähtis on meeles pidada, et kindlustus on ettevaatusabinõuks koos tuleviku ebakindla riskiga. Kindlustusandjad pakuvad erinevaid kindlustustooteid, mis pakuvad erinevat tüüpi ja ulatusega kaitset. Kaitse võib hõlmata nii elu- kui ka tervisekindlustust, kodu-, autokindlustust ja isiklikule vastutusele orienteeritud kindlustusi.

Mida teha, kui mul on kindlustusjuhtum?

Kindlustusjuhtumid võivad olla erineva ulatusega ja raskusastmega. Kui juhtub kindlustusjuhtum, tuleb võtta koheselt ühendust kindlustusandjaga. Kindlustusandja teavitab kindlustusvõtjat kindlustusjuhtumi menetlusreeglitest ja vajaliku dokumentatsiooni esitamisest, et korraldamine saaks toimuda.

Soovides sõlmida kindlustuslepingut, on tähtis korralikult läbi lugeda kindlustustingimused, et leida just endale sobivaim kindlustusvariant.