Nullkulu

Nullkulu

kui võlakirja tootlus tõuseb siis võlakirja hind reeglina?

Kui võlakirja tootlus tõuseb, siis võlakirja hind reeglina tõuseb ka. Võlakirjad on populaarne investeerimisvahend, kuna need pakuvad stabiilset tulu ja on suhteliselt ohutud. Kui soovite alustada võlakirjainvesteeringutega, on oluline mõista, kuidas võlakirja tootlus mõjutab hindu. Selles artiklis tutvustame võlakirja tootlust ja selle mõju võlakirja hindadele.

Mis on võlakirja tootlus?
Võlakirja tootlus on protsentmäär, mida võlakiri teenib pärast intressimäärade arvestamist. Näiteks, kui ostsite võlakirja nominaalväärtusega 1000 eurot ja tootlus on 5%, teenite aastas 50 eurot intressitulu. Võlakirja tootlus võib olla fikseeritud või muutuv. Fikseeritud tootlusega võlakirjad maksavad kindlat intressimäära, samas kui muutuva tootlusega võlakirjad maksavad intressi, mis kohandatakse vastavalt turul toimuvatele muutustele.

Kuidas mõjutab võlakirja tootlus võlakirja hindu?
Kõrge võlakirja tootlus tähendab, et võlakiri teenib suuremat intressi ja seega suureneb nõudlus selle järele. See omakorda tõstab hindu, kuna võlakirjade pakkumine on piiratud. Kui tootlus langeb, võib see tähendada, et võlakirja väljastajal läheb halvasti ning võlakirja hind langeb. Kui turgudel on madalad intressimäärad, on suurem tõenäosus, et võlakirja hind tõuseb, kuna investorid otsivad stabiilseid investeeringuid, mis teenivad stabiilset sissetulekut.

Millist mõju avaldab majandus võlakirja hindadele?
Majanduse seisundil on suur mõju võlakirja hindadele. Kui majandus kasvab, tõusevad intressimäärad ja võlakirja hind langeb. Kui majandus on languses, langevad intressimäärad ja võlakirja hind tõuseb. Võlakirja hinna kõikumine majanduse tsüklilisuse järgi võib olla suur risk investeerimisel.

Kuidas valida õige võlakiri?
Võlakirja valimisel on oluline arvestada mitmeid faktoreid. Esimene asi, mida kaaluda, on võlakirja väljastaja krediidireiting. Mida kõrgem on võlakirjade krediidireiting, seda vähem on tõenäosus, et väljastaja jääb võlgu või võlakiri jääb lunastamata. Teine tegur on tagasimakseperiood. Lühiajalistel võlakirjadel on tavaliselt väiksem tulu, kuid need on vähem riskantsed, samas kui pikaajalised võlakirjad võivad olla riskantsemad, kuid pakuvad kõrgemat tulu.

Kokkuvõte
Võlakirjad on populaarne ja stabiilne investeerimisvahend. Kui võlakirja tootlus tõuseb, tõuseb reeglina ka võlakirja hind. Majanduse seisundil on suur mõju võlakirja hindadele. Võlakirja valimisel on oluline arvestada võlakirja väljastaja krediidireitingu ning tagasimakseperioodiga. Enne investeerimist peaksid investorid tegema põhjaliku uurimistöö ning valima võlakirja, mis sobib nende investeerimisriskitaotlusega.