Nullkulu

Nullkulu

kui palju sööb 3 kuune beebi?

Kui palju sööb 3 kuune beebi

Beebid on armsad ja pisikesed olendid ning nende eest hoolitsemine võib olla nii rõõmu kui ka murede allikas vanematele. Kui te olete uued vanemad, siis võib teile esimestel kuudel tunduda keeruline otsustada, kui palju peaks teie 3 kuune beebi sööma. See artikkel annab teile üksikasjaliku ülevaate 3 kuu vanustest beebidest ja nende toitumisvajadustest.

Keskmine kaal ja pikkus 3 kuu vanusel beebil

Enne kui räägime, kui palju peaks 3 kuune beebi sööma, on oluline teada teie lapse kaalu ja pikkust. Keskmine kaal 3 kuu vanusel beebil on vahemikus 4,4 kuni 6,2 kg. Keskmine pikkus on ligikaudu 61 cm.

Kui palju peaks 3 kuune beebi sööma?

Tavaliselt peaks 3 kuune beebi sööma 5-6 korda ööpäevas. Kuid kõik beebid on erinevad ja mõned võivad süüa sagedamini kui teised. Kui teie laps on rahutu või nutab sageli, võib see olla märk, et tal pole piisavalt toitu.

Esimene märk näljast on üldiselt beebi ärevus. Kui see juhtub, tuleks kohe sööta, sest vastsündinud beebid ei pruugi olla võimelised ootama, kuni nende pärisnälg on saabunud. 3 kuu vanusel beebil on tavaline toidukordade vahemik 2-4 tunni järel.

Millist piima peaks 3 kuune beebi saama?

Kuni 6 kuud peaks beebi sööma ainult rinnapiima või rinnapiimaasendajat. Kui teie beebi on juba tuttavalt saanud rinnapiimaasendajat, siis on oluline jälgida pakendil olevaid juhiseid. Värskele emale võib olla uus ja hirmutav kogemus teha täiesti uusi asju, nagu piimasegudena toitmise alustamine.

Kui teie laps rinnapiima või rinnapiimaasendajaga täielikult rahul pole, võite proovida seda juurde pakkuda umbes 10 ml või piima kogusega, mis järjestikustel päevadel tõuseb, kuni beebi tunneb end täis.

Kui teie laps joob rinnapiima, siis ta võib imeda ühelt rinnalt kauem. Kui lapse lastate esimesel rinnal paremini rahulduda, siis pole teda vaja teisele rinnale panna.

Kui beebi on rinnapiimast rahulolematu, võib proovida täiendada väikese koguse piimaasendajaga. See aitab beebil täielikult kõhu täis saada.

Milline on 3 kuuse beebi kõhu suurus?

3 kuu vanusel lapsel on kõht väike, mistõttu tuleks sööki anda väiksemates osades. Beebide seedesüsteem on alles vormimisel ja nende sooled on väga väiksed. Söötmisel on oluline mõõdukus.

Toidukorra ajal tuleks jälgida, kui sageli laps rinda või pudelit tagasi lükkab. See võib tähendada, et nad on juba täis. Kui laps on täielikult rahul, võib ta magama jääda. Ärge ärge unustage, et üksikjuhtumid, nagu haigus ja stress, võivad lapse toituvust mõjutada.

Kuidas teada saada, kas beebi saab piisavalt piima?

Üks viis teada saada, kas 3 kuune beebi saab piisavalt piima, on jälgida teda pärast toitmist. Kui beebi on rahulik ja tal on märjad mähkmed, on suure tõenäosusega piisavalt toitu saanud. Kuid kui beebi on rahutu ja nutab sageli, võib see olla märk näljast ja teda tuleb sööta sagedamini.

Kui laps sööb vähe, võib olla kasulik hoida toitumispäevikut, kus kirjeldatakse söögikorda, kogust ja ajakava. See aitab tagada, et teie laps saab piisavalt toitu.

Kokkuvõte

Kui palju 3 kuune beebi sööb, sõltub sellest, kas teie laps on juba rinnapiimaga tuttavaks saanud, näljas või rahulik. Toitmise ajal on soovitatav jälgida lapse toidukiirust ja kogust, et tagada õige toitainete tarbimine. Kui ka teie 3-kuusel beebil tekib toitumismure, võite pöörduda oma perearsti poole. Teie tervishoiuteenuse osutaja saab aidata teil lapsele sobivat dieeti leida.