Nullkulu

Nullkulu

kui palju raha kinkida pulmadeks?

Kui palju raha kinkida pulmadeks

Pulmad on ilusad sündmused, mis jäävad kauaks meelde. Kõik abielupaarid soovivad, et nende pulmad oleksid unustamatud ning et nad saaksid oma päeva täielikult nautida. Siiski võib pulmade korraldamine olla üsna kulukas.

Seega on oluline mõelda ette, kui palju raha on mõistlik pulmadeks kulutada ning kui palju raha kinkida pulmarahvana. Selles artiklis räägime sellest, kuidas arvutada pulmakulusid ja kui palju raha kingituseks planeerida.

Pulmade planeerimine

Enne pulmade planeerimist on oluline koostada eelarve, mille järgi kulutusi planeerida. Tavaliselt kulub pulmadeks umbes 10-15% aastasissetulekust. Eelarve koostamisel tuleb arvestada peo suurust, pulmapaika, dekoratsioone, toitu ja jooke, pulmarõivaid ning kõike muud, mis pulmadeks vajalik.

Kui palju raha kinkida pulmarahvana?

Kui olete kutsutud pulma, on tavaline kingitus anda raha. Kuid kui palju raha kinkida pulmarahvana? Kui olete hea sõber või lähisugulane, on mõistlik kinkida rohkem kui siis, kui olete kaugem sugulane või tuttav.

Eesti traditsiooni kohaselt kingitakse pulmarahvana 100-150 eurot inimese kohta. Kui kutsutud on paar, kes on juba pikalt koos olnud ja kelle kodu juba sisustatud, võib kaaluda ka kingituste valikut pulmakorraldaja poolt.

Kuidas kinkida pulmarahaks raha?

Raha kinkimine on kõige lihtsam viis pulmarahaks kinkida ja selleks on mitu erinevat moodust. Üks võimalus on raha anda ümbrikus sularahas. Teine võimalus on kinkida raha ülekandega.

On ka võimalus kinkida kinkekaarte. Eripoelidest ostetud kinkekaardid on alati teretulnud kingitused.

Milliseid kingitusi saab veel pulmarahana kinkida?

Kui ei soovi raha kingituseks anda, saab pulmarahana kinkida ka erinevaid esemeid. Kingitud ese peaks aga kasulik olema ning sobima noorpaari stiiliga. Populaarsed kingitused on näiteks noa-ja kahvel-komplekt, kvaliteetne veinipudel või dekoratiivesemete komplekt.

Lisaks sellele võib kinkida ka lennupileteid, hotellide majutuspakette või isegi teatripileteid. Kuid sel juhul tuleb pulmarahana mõelda, mida noorpaar tegelikult vajab ning kas kingitud ese sobib nende huvidega.

Kas pulmarahaks kinkimine on ikka moodne?

On võimalik, et mõned inimesed on nõus pulmarahana kingitama raha ja mõned mitte. Kuid fakt on see, et pulmarahaks raha kinkimine on jätkuvalt populaarne. Raha kingituseks resoneerib paljudega, kuna see annab noorpaarile võimaluse teha oma pulmadest tõeliselt unistuste pulmad.

Kokkuvõtteks tuleb tõdeda, et pulmade planeerimine ja pulmarahaks kinkimine võivad olla kulukad, kuid need on elus unustamatud sündmused, mida on vaja tähistada. Kui arvutate eelnevalt oma pulmakulud ja mõtlete, kui palju kinkida pulmarahvana, siis saate pulmapäeva täielikult nautida.