Nullkulu

Nullkulu

kui palju peab beebi sööma?

Kui palju peab beebi sööma?

Paljudele uutele lapsevanematele on üks suurimaid väljakutseid määrata kindlaks, kui palju toitu nende beebi vajab. Toidukoguse määramine on oluline, sest beebi tervis ja heaolu sõltuvad sellest, kas nad saavad piisavalt toitu või mitte. Käesolevas artiklis uurime, kui palju imikud sööma peaksid ning annan praktilisi nõuandeid, kuidas seda kõige paremini määrata.

Millal peaksin alustama oma beebi toitmisega?

Enamikel juhtudel peaks emme või imikute emaliidu eksperdid andma teile konkreetseid toitmisjuhiseid, kuid enamasti võib öelda, et kuni 6 nädalani peaks teie beebi saama ainult rinnapiima või imikutele mõeldud piimasegu. Pärast seda võib hakata lisama tahkeid toite. Enne lisatoidu andmist konsulteerige kindlasti oma arstiga.

Millised on imiku märgid toidu puudumisest?

Beebi näljatunde märkide hulka kuuluvad nutt, ärrituvus, rahutus ja käte suhu panemine. Igal beebil on oma unikaalsed toiduvajadused. Kuid kuna beebid ei saa end suuliselt väljendada, on nende toiduvajaduste hindamine tundlik ja raske ülesanne.

Kui palju toitu peaks uus vastsündinu saama?

Uus vastsündinu vajab palju toitu, et kasvada ja areneda. Vastsündinu söömisvajadus varieerub sõltuvalt beebi vanusest, kaalust ja tervislikust seisundist. Tavaliselt tuleks vastsündinuid rinnaga toita vähemalt 8-12 korda päevas; sagedamini, kui pikad uneperioodid puuduvad.

Vastsündinud võivad piimaga täis saada ja magama jääda, kuid mõned võivad tunda nälga tihedamini ja nõuda sageli rohkem piima. See on normaalne. Kui beebi rinnapiima tarbimiskogus tundub ebapiisav, võib arst soovitada piimasuppi lisamist. Siiski on oluline jälgida, et laps ei saaks liiga palju piimatooteid, kuna see võib põhjustada halba seedimist.

Kui palju tahket toitu peaksin beebile andma?

Kui beebi on vanem kui 6 kuud, võib hakata lisama tahket toitu nende dieedile. Tavaliselt peaks toituma hakates alustama ühest supilusikatäiest lisatoidust päevas ning seejärel järk-järgult suurendama kogust kuni umbes kahe supilusikatäieni päevas. Kui tahkete toitudega alustamine ei tundu toimivat, võib arst soovitada jätkata rinnapiima või imikutele mõeldud piimaseguga.

Kuidas ma tean, kas beebi saab piisavalt toitu?

Beebi õige toitumise hindamine võib olla keeruline, kuid järgides mõningaid põhilisi juhiseid, saate seda lihtsamaks muuta. Peamine näitaja, et laps saab piisavalt toitu, on kehakaalu suurenemine. Kui laps on rahulik, magab hästi, toodab piisavalt mähe, on energiline ja võtab kaalus juurde, siis ilmselt saab ta piisavalt toitu.

Kuidas ma saan kindlaks teha, milliseid toiduprodukte anda?

Kui hakata beebile tahkeid toite lisama, on oluline alustada järk-järgult, üks uus toit korraga, alustades vähese kogusega. Kui olete beebile juba andnud teatud toitu ja ta kannatab allergia või reaktsioonide käes, siis tuleb see toiduaine tema toidulistist välja jätta. Proovige lisada mitmefarivilisi toiduaineid beebi toidumenüüsse ja jälgige, kuidas ta neile reageerib.

Kokkuvõte

Beebi õige toitumine on oluline igas vanuses, sest see tagab nende tervise ja heaolu. Alguses võib olla keeruline kindlaks määrata, kui palju toitu beebi päevas vajab, kuid järgides mõningaid põhilisi juhiseid ja võttes arvesse beebi individuaalseid vajadusi, saate seda teha. Peame mõistma, et iga laps on erinev ja vajab individuaalset toitmisplaani. Imikute toitumise kohta leiate palju juhiseid ja nõuandeid, kuid kõige olulisem on järgida beebi kehakaalu ja tervislikku seisundit, et olla kindel, et ta saab piisavalt ja õiget toitu.