Nullkulu

Nullkulu

kui palju kutsikale süüa anda?

Kui palju kutsikale süüa anda?

Kõik koerad, nii täiskasvanud kui ka kutsikad, vajavad toitu, mis sisaldab kõiki eluks vajalikke toitaineid, et hoida oma keha ja ainevahetus tervena. Käesolevas artiklis räägime kutsikate toitmisest, et teada saada, kui palju kutsikale süüa anda.

Kutsikatoidud: kuiv ja märg

Kutsikatoidud on loodud spetsiaalselt kutsikate toitmiseks. Neil on kõik vajalikud toitained, mida kutsikad vajavad. Võite valida kahe erineva kutsikatoa vahel: kuiv ja märg toit.

– Kuiv toit: see on tavaliselt odavam, kui võrrelda märgtoiduga. Kuivtoit sobib hästi kutsikatele, kes armastavad närida kuivtoitu. Lisaks on kuivtoit hea, sest kutsikale on vaja vähem portsjoneid, kuna see on tavaliselt tihedama struktuuriga.
– Märg toit: see võib olla kallim, kuid on pehmem ja hõlpsamini seeduv. See sobib hästi kutsikatele, kellel on väiksemad hambad ja probleeme hammaste kasvuga.

Kui palju toitu anda?

Kutsikad vajavad erinevas vanuses erinevat kogust toitu. Siin on mõned erinevad kategooriad kutsikate toitmisel.

– 6-8 nädalat: Kutsikad söövad umbes 3-4 korda päevas ning igal söögikorral tarbitavad kalorid on vahemikus 1 1/2 tassi kuni 2 tassi.
– 8-12 nädalat: Kutsikad söövad 3-4 korda päevas ning tarbitavate kalorite kogus on vahemikus 2-3 tassi.
– 3-6 kuud: Kutsikad söövad 2-3 korda päevas, söögikorra kohta võetakse umbes 1 1/2 tassi toitu.
– 6-12 kuud: Kutsikad söövad 2 korda päevas ning tarbivad 1-2 tassi toitu.

Kui te ei ole kindel, kui palju kutsikale toitu anda, siis on alati parem jagada kuhjaga toitu väiksemateks portsjoniteks. Kui söögikorra lõpus on kutsika kauss veel täis, tuleb eemaldada kõik jäänused.

Mida veel tuleb arvestada?

Olenevalt tõust võivad kutsikad erineda mitte ainult söögi koguse, vaid ka koostise poolest. Olge rõõmsad ja paluge loomakliinikult nõustamist, millised toidud on kutsika tõule kõige parem.

Selleks, et hoida oma kutsika tervena ja õnnelikuna, on vaja lisaks õigele söögile ka kõndida, mängida ja hellitada oma karvapalli.

Kokkuvõte

Olles läbinud selle artikli “kui palju kutsikale süüa anda”, saate nüüd mõista kutsikate toitmise üldpõhimõtteid. Oluline on teada, et kutsikatoidu kvaliteet on võtmetähtsusega nende õigeks toitumiseks. Järgige kutsikatoitumise juhiseid ja pidage meeles, et toidulaud võib erineda, olenevalt teie kutsika vanusest ja tõust. Samuti on oluline, et kutsikas saaks lisaks õigele toidule ka liikumist ja rõõmu elust.