Nullkulu

Nullkulu

kui öösel suu kuivab?

Kui öösel suu kuivab – kuidas seda saab leevendada?

Kui Sa oled kogenud tunnet, kui öösel suu kuivab, siis Sa tead, kui ebameeldiv see tunne võib olla. Kuiv suu võib olla põhjustatud mitmest erinevast tegurist, nagu stress, ravimid, alkohol, suitsetamine ja muud terviseprobleemid. Kuidas saaksid öösel kuivava suuga leevendada? Selles artiklis anname Sulle kasulikke nõuandeid, kuidas saaksid leevendada kuiva suu sümptomeid nii öösel kui ka päeval.

Joo Piisavalt Vett

Üks lihtsamaid viise, kuidas saaksid vältida kuiva suu tunnet, on juua piisavalt vett. Kui sinu keha saab piisavalt vedelikku, hoiab see sinu suu niiskena ja vähendab kuivuse tundeid. Soovitav on tarbida vähemalt kaheksa klaasi vett päevas. Kui Sa aga tegeled aktiivse spordiga või viibid pikka aega kuumas keskkonnas, siis on soovitav juua rohkem vett.

Välti Kofeiini Jooke

Kofeiin kuivatab suud ja võib põhjustada kuivuse tunnet. Seepärast soovitame vältida kofeiini jooke, nagu kohv, tee, energiajoogid ja Coca-Cola. Kui sa armastad kohvi ja teed, siis soovitame neid jooke tarbida mõõdukalt.

Loputa Suud Regulaarselt

Loputades suud veega, saad leevendada suukuivuse sümptomeid. See aitab ka suuhügieeni hoida korras ning vältida suuõõne probleeme. Ilma suud loputamata jättes võib suhu koguneda baktereid, mis võivad põhjustada halba hingeõhku, suuõõne haigusi ja muid terviseprobleeme.

Näri Kummikommi

Närides kummikommi, saab suu pidevalt niiskust, mis aitab suu niiskena hoida, aitab ka seedimist ja leevendab suukuivuse sümptomeid. Vali kummikomm ilma suhkruta, kuna suhkur soodustab hambakaariese teket.

Püüa Vähendada Stressi

Stress võib olla üks peamisi põhjuseid, miks su suu kuivab. Kui Sinu suu kuivab ainult siis, kui oled stressis, siis proovi seda vähendada. Võid proovida meditatsiooni, joogat, spordiga tegelemist, jalutuskäike värskes õhus ja muid rahustavaid tegevusi.

Kokkuvõte

Kuiva suu tunne võib olla ebameeldiv, kuid on palju võimalusi, kuidas seda leevendada. Joo piisavalt vett, välti kofeiini jooke, loputa suud regulaarselt, näri kummikommi ja proovi vähendada stressi. Kui suu kuivuse sümptomid ei kao, siis konsulteeri arstiga. Arst saab välja selgitada sümptomite põhjuse ning määrata ravi, mis aitab ka leevendada kuivuse tundeid.