Nullkulu

Nullkulu

kui koer oksendab?

Kui koer oksendab: põhjused ja lahendused

Koera oksendamine on tavaline nähtus, mis võib olla nii ajutine kui ka pikemaajaline. Kui seda tuleb ette vaid harva, võib põhjuseks olla mõni väike tervislik probleem, kuid korduv oksendamine viitab tõsisemale probleemile. Siin on juhend, kuidas mõista, miks koer oksendab ja mida selles olukorras teha.

Põhjused, miks koer oksendab

Seedetrakti probleemid

Kõige tavalisem põhjus, miks koerad oksendavad, on seotud nende seedetrakti probleemidega, näiteks seedetrakti ärrituse või haavandiga. Kui kõhuga seotud haigused on välja jäetud, võib põhjus olla seotud toidu söömise või rämpstoitudega.

Mürgistus

Kuna koerad on uudishimulikud olendid ja neile meeldib kõike nuusutada ja süüa, ei ole ebatavaline, et nad mürgitavad end toidu, tulekütuse või keemiliste ainete jääkidega. Mürgistusnähtudeks on oksendamine, kõhulahtisus, nõrkus, kehatemperatuuri muutused ja isegi krambid.

Toiduallergia

Koertel võib esineda toiduallergiaid, mis võivad põhjustada oksendamist. Vaadake toidu koostisosade loendit koera toidukorvis, et välistada toitumisalane allergia.

Parasiidid

Koerad, kes on nakatunud usside, puukide või kirpudega võivad oksendada. Parasiidid võivad põhjustada seedimishäireid, põhjustada kõhulahtisust ja kõhuvalu.

Kuidas koera oksendamist ravida

Vältige koera toitmist 24 tundi

Kui koer on just oksendanud, ärge söötke teda peaaegu ühe päeva jooksul. Koera keha peab andma seedesüsteemile aega taastumiseks. Veenduge, et koer on varustatud piisava koguse puhta vee ja veenduge, et ta jääks hüdreerituks.

Ärge lubage koeral juua liiga palju korraga

Kui koeral on janu, ärge lubage tal liiga palju vett korraga juua. See võib tekitada iiveldust ja spontaanset oksendamist. Koer peaks juua väikeste lonksude kaupa ja regulaarselt, et hoida end hüdreeritud.

Kontrollige koera toitu

Kontrollige, kui palju toitu koer sööb ja millist toitu ta sööb. Kas koera toit annab talle tasakaalustatud toitumise? Kas toit sobib teie koerale? Kas avatud toitu hoitakse piisavalt hästi ja mõistlikult? Uurige need välja ja muutke toitumisharjumusi vastavalt.

Konsulteerige loomaarstiga

Koera puhul on alati oluline pöörduda loomaarsti poole. Kui koer oksendab sageli, võib see näidata, et tal on alguses tõsisem terviseprobleem. Loomaarst suudab leida põhjused ja raviplaani olenevalt koera tervislikust seisundist.

Kokkuvõte

Kui koer oksendab, on see tavaliselt lühiajaline ja kahjutu. Siiski, kui oksendamine muutub regulaarseks, peate seda uurima põhjalikumalt ja konsulteerige kindlasti loomaarstiga. Võtke endale aega, et jälgida oma koera käitumist ja käige regulaarselt veterinaararsti juures. Lõppude lõpuks, tervislik ja hea toitumine mängivad väga olulist rolli koera üldises heaolus ja keha tervises.