Nullkulu

Nullkulu

kui kaua saab teha tuludeklaratsiooni?

Kui kaua saab teha tuludeklaratsiooni?

Tuludeklaratsiooni esitamise tähtaeg on igal aastal sama – 31. märts. See tähendab, et kõigil Eesti Vabariigi residendil on võimalik oma tuludeklaratsioon esitada perioodil jaanuar kuni 31. märts. Paljud inimesed jätavad aga viimasele minutile ning alustavad deklaratsiooni täitmisega alles veebruaris, kui teavitused maksu- ja tolliametilt hakkavad tulema.

Kui kaua saab tuludeklaratsiooni täita?

Tuludeklaratsiooni täitmine võtab aega erinevatel inimestel erinevalt. Kui inimestel on olemas kõik vajalikud dokumendid, võib deklaratsiooni täitmine kesta veidi alla tunni, aga kui inimestel on vähe teadmisi maksuarvestusest, võib see võtta märksa kauem aega. Arvestada tuleb sellega, et tuludeklaratsiooni täitmise ajakava sõltub inimese töökoormusest ning teadmistest maksuarvestuse küsimuses.

Kuidas teha tuludeklaratsiooni?

Tuludeklaratsiooni saab täita mitmel viisil. Hetkel on see võimalik läbi internetipanga, kõige populaarsem on pangalink. Kui teete deklaratsiooni pensionilepinguga, on hea teada, et võimalik saada sellest ka koopia. Samuti saab tuludeklaratsiooni täita personaalselt maksu- ja tolliameti täidisvormi paberil või esitada maksuametile e-posti teel. Oluline on teada, et tuludeklaratsioonide esitamisel on olemas ka muud tähtaeg, kui kaua saab teha tuludeklaratsiooni.

Maksu- ja tolliameti strateegia

Maksu- ja tolliametil on strateegia, mille eesmärk on tagada, et kõik Eesti Vabariigi residendid esitaksid oma tuludeklaratsiooni juba esimesel võimalusel. Selleks saadetakse residentidele erinevaid teatisi ning infot, mis hõlbustavad maksu- ja tolliameti tööd ning tagavad residendidest veidi rahulikuma tööelu. Samuti antakse neile tasuta nõu maksude plaanimise ja deklaratsiooni täitmise kohta.

Maksu- ja tolliameti järelvalve

Maksu- ja tolliamet jälgib tähelepanelikult iga üksikut tuludeklaratsiooni ning uurib, kas deklaratsiooni esitaja on kõik andmed õigesti esitanud ning kas maksud on õigesti tasutud. Kui avaldus ise sisaldab vigu, saadetakse inimesele teavituskiri ja palutakse luua paremini oma finantsimudel. Järelvalvet hoitakse kogu aeg üleval, et tagada maksude taustainfo ja tulude hankimine kõikide vajalike ressurssidega.