Nullkulu

Nullkulu

kui kallis peab olema kihlasõrmus?

Kui kallis peab olema kihlasõrmus?

Kui kaua oled sa juba otsinud perfektset kihlasõrmust? Kas see väljavalitu võib olla kallis või pigem taskukohane? Kihlumine on oluline verstapost romantiliste paaride suhetes. See on otsus rakendada oma elu ühe ja ainukese inimesega! Kuid väga sageli tekib küsimus: “Kui palju peaks mul kulutama kihlasõrmusele?” Seda küsimust küsivad endalt kõik, kes on oma suhte juba tasemele tõstnud. Kihlasõrmuse hind sõltub paljudest erinevatest teguritest, mida käesolevas artiklis käsitletakse, aidates teil enda jaoks selget pilti luua.

Miks on kihlasõrmus kallis?

Kihlasõrmus on tavaliselt üks neist asjadest, millega ei koondata kulude kokkuhoiu huvides. Kihlasõrmus on mõeldud kingituseks, mis on mõeldud kestma kogu elu. Seetõttu on see kingitus, mida tasub loodetavasti ka aastate pärast meenutada. Tavaline on seostada kihlasõrmust emotsioonide ja armastusega ning seda just pikema aja jooksul. Sellepärast on kihlasõrmuste hind enamasti üsna kõrge.

Lisaks emotsioonidele ja armastusele tasub meeles pidada, et kihlasõrmus on valmistatud väärismetallist ja kaunistatud erinevate vääriskividega. Need elemendid mõjutavad lõplikku hinda. Tavaliselt valmistatakse kihlasõrmused plaatina-, kulda- või hõbeda-alusest. Vääriskividena kasutatakse peamiselt teemantine, safiiri ja rubiini, kuid tõeline eliit on briljant koos väiksemate kividega.

Kihlasõrmuse hinnakujundus

Kuigi kihlasõrmuste hinnad varieeruvad üle maailma, saame kindel olla, et kõige kallimad kihlasõrmused asuvad tippdisainerite brändide valmistatud valikutes. Kõige hinnatumate seas on Cartieri, Tiffany, Harry Winston ja Bvlgari kihlasõrmused.

Kui soovite brändi ära kasutamata kihlasõrmust osta, siis võib hind sõltuda kihlasõrmuse metallist ja kivist. Näiteks, 1-karaadine briljantkivi, mis on paigutatud kullast raami, võib maksta umbes 3 000 eurot ning sama kivi plaatinarammil kaunistatud väiksemate teemantidega võib olla kuni 5 000 eurot.

Peale kivist ümbrist võib hind tõusta ka rõngaste intrigeerivate disainide tõttu. Kui soovite kohandatud kihlasõrmust, mis on ainulaadsus, siis veenduge, et teil oleks piisavalt aega enne pikaleveninud pulmaplaanide alustamist. Kui võtate kohandatud kihlasõrmuste tellimuse ette, siis lisage võimalike täiendavate kulude osas veidi keerukust.

Kokkuvõte

Kihlasõrmuse hind sõltub peamiselt isiklikest valikutest ja finantsvõimalustest. Isegi kui teil pole võimalik kallimat kihlasõrmust osta, ei tohiks see sundida teid alla andma. Teie kihlusuhtesse saate lisada oma lähedaste kalliskehadele täiendava tähenduse. Kuid olenemata hinnast, peate meeles pidama, et kihlasõrmus on oluline ja ainulaadne osa kihlussuhtest, mis õiget just teie kahe jaoks sobib.