Nullkulu

Nullkulu

kes peavad esitama tuludeklaratsiooni?

Kes peavad esitama tuludeklaratsiooni?

Maksuhooaja saabumine toob kaasa palju segadust ja küsimusi, näiteks kes peavad esitama tuludeklaratsiooni Eestis?

Tuludeklaratsioon on igal aastal vajalik, kuid mitte kõik ei pea seda esitama. Siin on kokkuvõte nende inimeste kohta, kes peavad seda tegema:

Isikud, kellel on füüsilisest isikust ettevõtjana registreerimistunnistus. See kehtib inimeste kohta, kes teevad äritegevust oma nime all ja mitte ettevõtte nime all.

Isikud, kes on teeninud tulu välismaalt või omavad välismaist vara. Kõik välismaalt saadud tulud, näiteks investeerimistulud, välismaalt saadud palgatulu või rentimistulud, tuleb deklareerida. Samuti kõik välismaal asuvate vara objektide andmed tuleks deklareerida.

Isikud, kes on teeninud tulu Eestis kahest või enamast töökohast. Niipea kui teil on rohkem kui üks töökoht, peaksite tuludeklaratsiooni esitama.

Isikud, kes on teeninud tulu tegevusvaldkondades, mis nõuavad erilist arvestust ja deklaratsiooni. See kehtib inimeste kohta, kes tegelevad kirjalike tööde väljastamisega (järeltöötlus), maakleri- ja vahendusteenuste osutamisega kinnisvaratehingutes, raamatupidamisteenuste osutamisega, taksojuhi tööga jne.

Isikud, kes on saanud ettevõttest pensioni või tasu. Kui sa saad pensioni või tasu, mis pole tulumaksuga maksustatud, peate selle deklareerima.

Isikud, kes on saanud töötushüvitist. Töötushüvitised peavad olema deklareeritud nende maksumäära järgi.

Isikud, kes on saanud tavatulu. Kui sul on igasugune sissetulek, näiteks rentimisest, investeeringute tegemisest, loengute pidamisest või ettevõtlusest, peab sul olema deklaratsioon.

Lapsed, kellel on vähemalt üks vanem, kellel on füüsilisest isikust ettevõtja seisund, peavad esitama oma tuludeklaratsiooni alates 2020. aastast.

Isikud, kes on kasutanud erisoodustusi. Erisoodustus on tulu, mis on saadud tööandjalt (nt kulureis või tasuta majutamine) ja mida ei maksustata tulumaksuga.

Need on põhilised juhtumid, kus peate tuludeklaratsiooni esitama. Kuid enne lõpliku otsuse tegemist loe hoolikalt üle maksuseadusi ja veendu, et sa tõesti pead seda tegema.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kui olete teeninud tuludest tulumaksuga maksustamata tulu, samuti kui teil on olnud tegevust erinevates valdkondades, peaksite kindlasti esitama oma tuludeklaratsiooni. Kuid ka kui teil pole kellegi teise käest saadud sissetulekut, on siiski hea mõte oma tulud deklareerida, et asjad oleksid selged ning vältida võimalikke probleeme maksuametiga.

Lõpetuseks võib öelda, et tuludeklaratsiooni esitamine on oluline investeering teie tulevikku. Kui teil on ükskõik milliseid kahtlusi deklareerimise kohta, soovitame küsida nõu spetsialistidelt. Ole alati oma maksukohustuste suhtes tähelepanelik ja esita tuludeklaratsioon õigeaegselt.