Nullkulu

Nullkulu

kes asutas google?

Kes Asutas Google?

Google on tänapäeval üks enim kasutatud otsingumootoreid maailmas. Google’i poolt pakutavad teenused hõlmavad ka Google Maps-i, Google’i Drive’i ja palju muud. Kuid kes on selle kõige taga – kes asutas Google’i?

Google’i asutajaks võib pidada kahte inimest: Larry Page ja Sergey Brin. Nad loonud Google’i aastal 1996, olles tol ajal Stanfordi ülikoolis. Algselt oli Google nimega “Backrub” ning see oli mõeldud veebi dokumendivaateks.

Sellel ajal oli Page seotud veebitehnoloogiaga, olles loonud veebisaidi, kus inimesed said hääletada oma lemmikteemade poolt. See oli aluseks hilisematele otsingumootoritele, kusjuures Backrub töötas samal põhimõttel, kogudes andmeid Interneti lehtede kohta ja hindas nende tähtsust nendega seotud sõna või fraasi suhtes.

Brin oli sel ajal Page’i doktorikraadi kandidaat, kes uuris matemaatilist informatsiooni. Kuid nad kohtusid ülikooli labürindis ja sellest hetkest alates teadsid nad, et nad mõlemad tahavad teha midagi suurt Internetis.

Nad arutasid oma ideid ja mõtteid, et ühendada Page’i dokumendivaate ideed ja Brin’i matemaatilise informatsiooni uurimist ning tulemusena sündisid otsingualgoritmid, mis on nüüdseks tuntud kui PageRank – alus Google’i otsingumootori jaoks.

Pärast ülikoolist lõpetamist asutasid Page ja Brin Google Inc.-i, mis toimis esialgu nende veebikataloogina. Ettevõtte avamispäeval asus see tööle ja see on kasvanud suuresse ettevõttesse, millel on kogu maailmas tuhandeid töötajaid.

Kuidas PageRank toimib?

Üks Google’i edu saladus on nende otsingualgoritm PageRank. See mõõdab iga lehe usaldusväärsust selle lingitava sisu põhjal, mis omakorda näitab, kui suur tõenäosus on sellel lehel otsitud teave.

PageRank tabeldab lehel olevaid lingid, hinnates nende usaldusväärsust ja vastavust otsitavale märksõnale. See tagab, et Google saab pakkuda kasutajatele kõige täpsemat ja olulisemat teavet vastavalt nende otsingupäringutele.

PageRank’i algoritmi edasiarendamisel on Google’i insenerid lisaks kasutanud muid algoritme, näiteks Artomi algoritmi ja Massey algoritmi, mis võimaldavad paremat tulemusi välja filtreerida ja tagada, et kasutajad saavad kätte sisukamaid ja vastavaid vastuseid nende küsimustele.

Google’i edu võti:

Google’i edulugu on suuresti tinginud mitmeid asju. Neil on juurdepääs tohutule hulgale teabele ja andmetele, mida nad saavad kasutada oma otsingumootori ja teiste teenuste arendamisel.

Lisaks on Google suutnud arendada välja tõhusad reklaamimudelid, mis võimaldavad neil teenida tohutuid tulusid. Nad pakuvad ettevõtetele erinevaid võimalusi toodete ja teenuste turundamiseks, nii et Google’ist on saanud ka võimas turundusvahend kaubamärkide jaoks kogu maailmas.

Google’i edu võti peitub ka nende võimekuses kohandada oma teenuseid vastavalt oma kasutajate vajadustele. Google on õppinud oma kasutajatele pakkuma täpsemaid otsingutulemusi, mis muudavad nende teenused hädavajalikuks vahendiks internetikasutajatele kogu maailmas.

Kokkuvõtteks:

Larry Page ja Sergey Brin asutasid Google’i aastal 1996, kui nad töötasid Stanfordi ülikoolis. Nende tööd tõi välja mõned kõige täpsemad ja usaldusväärsemad otsingualgoritmid, mis on Google’i edu alus.

Nende pühendumine oma unistuste saavutamisele ja võimekus luua tõhusaid reklaamimudeleid on aidanud Google’il edukaks saada ja säilida maailma tipus olevate otsingumootorite hulgas.