Nullkulu

Nullkulu

kuidas rasedaks jääda?

Kuidas rasedaks jääda: juhend kõige tõhusamate meetmete kohta

Planeerides lapse saamist võib olla keeruline mõista, kus alustada. Paljud naised võivad leida end uurides võimalusi raseduse saamiseks, kuna see protsess võib olla segane. Siiski on oluline meeles pidada, et rasedaks jäämine pole alati lihtne ja selleks võib olla vaja palju vaeva. Siin on mõned meetmed, mis võivad aidata teil oma rasedushaigusele lähemale jõuda.

Alustades

Et mõista, kuidas rasedaks jääda, peame kõigepealt vaatama munaraku küpsemist. Iga kuu vabastab naise munajuhade kaudu munasarjast 1-2 munarakku. Selleks, et teie embrüo saaks arenguks luua täiusliku keskkonna, tuleb kõigepealt tagada, et teil oleks ovulatsioon, ehk siis on õigesti küpsenud munarakk. Ovulatsioon toimub tavaliselt 24-48 tundi enne, kui on viljastumiseks kõige sobivam aeg.

Selle saavutamiseks on mitmeid erinevaid meetodeid, mis võivad aidata teil menstruaaltsükli koordineerimist kontrollida. Võite kasutada ka erinevaid tehnoloogiaid, nagu ovulatsiooni testid, et teada saada, millal on peaküpsuse aeg.

Ovulatsiooni jälgimine

Ovulatsiooni jälgimine on ilmselt kõige populaarsem meetod, mis aitab teil aru saada, millal teie keha on kõige viljakam. Peamised ovulatsiooni jälgimismeetodid hõlmavad basaaltemperatuuri jälgimist, hormoonide taseme testid ja ovulatsiooni testid.

Igal naisel on erinev menstruaaltsükkel, kuid kui teate ligikaudset ovulatsiooni aega, saate planeerida seksuaalvahekorra ajastuse vastavalt teie viljakale perioodile.

Seksuaalvahekorra korrektne aeg

Seksuaalvahekorra õige aeg peaks toimuma umbes isegi päeval, mil toimub ovulatsioon. Kuid tuleb arvestada, et sperma võib kehas üle elada kuni seitse päeva. See tähendab, et võite rasestuda ka siis, kui teie seksuaalvahekorra aeg langeb mõne päeva enne ovulatsiooni.

Tervislik toitumine ja elustiil

Teie toitumine ja elustiil mõjutavad rasedaks jäämist tõenäoliselt väga palju. Madala kalorsusega dieedid võivad mõjutada ka munasarjade funktsioone. Kehakaalu langus ja treenimine on siiski ka hea viis, et teid võiks rasedusele lähemale viia. Teisalt saate ka tooteid, mis suurendavad teie viljakust.

Alkoholi tarbimine võib rasedaks jäämist takistada. Alkoholi tarbimise suurenemine suurendab riski, et te ei jäätud rasedaks ega eduka raseduse saamiseks. Alkoholist vabanemine või vähendamine on seega üks mõttekamaid samme lapse saamisel.

Kiirustades mitte enneegma

Raseduse saamine ei ole mitte ainult teie keha seisundi mõistmine või ovulatsiooni kinnitamine, vaid ka teie füüsiline, emotsionaalne ja psühholoogiline ettevalmistus. Enne lapse saamist tervisliku ja rahuliku elustiili saavutamine on sama oluline kui iga teine ​​teinud samm.

On vaja aega võtta ja uurida kõiki võimalikke mõjutegureid ja eriti teie ja teie partneri juurdekuuluvaid enesehinnangu probleeme. Seda muutudes saate te parandada teie psühholoogilist stabiilsust ja tõsta teie emotsionaalset taset, mis omakorda võib suurendada raseduse tõenäosust.

Stressimise väldimine

Stressi vältimine on samuti oluline tegur, kui soovite rasedaks jääda. Uuringud on näidanud, et stress võib mõjutada viljakust negatiivselt. Töökoormus, igapäevase elu stress ja murede langetamine võivad keha mürgitada ja seega halvendada teie võimalust rasestuda.

Psüühikahäirete vältimiseks on kasulik keskenduda lõõgastumiseks mõeldud meetmetele, nagu näiteks massaaž, jooga ja meditatsioon. Need on suurepärased viisid lõõgastumiseks ja stressi leevendamiseks.

Püstitamine ja tervislik elustiil

Raseduse või lapse tapmise tõenäosus võib suureneda või väheneda ka emal ja isa tervisliku elustiili tõttu. Seega on alati soovitatav, et vältida ka koormavaid tööaegu ja olukordi. Regulaarne jooga või treening parandab ka vereringet, mis on üks oluline tegur lapse kasvava harja jaoks.

See näitas lõpuks, kui oluline on regulaarsete arstlikide külastamine. Need kohtumised aitavad sõeluuringuid läbi viia ja õigeaegselt apteeki ravimeid saada. Kuna mõned seisundid võivad rasestumist takistada, peate olema valmis uurima ja lahendama need probleemid, et aidata teie rasedusaegset rasedust. Lõpuks ei tohi me unustada, et kõige tähtsamateks teguriteks on kannatlikkus, positiivsus ja see, et pidada meeles, et rasedaks jäämine on lihtne, kui olete tervislik ja õnnelik.