Nullkulu

Nullkulu

miks beebi luksub?

Miks Beebi Luksub: Täielik Ülevaade Ja Lahendused

Tutvustus

Paljud vanemad on märganud, et nende vastsündinud beebid luksub ja ei ole kindlad, mida see tähendab. Kas see on midagi tõsist või täiesti normaalne? Tegelikult on see täiesti tavaline ja ei tulene tõsistest probleemidest. Selle artikli eesmärk on pakkuda põhjalikku ülevaadet sellest, mida luksumine tähendab, miks see juhtub, mida teha, kui beebi luksub, ja kuidas seda ennetada.

Mis on luksumine ja miks see beebidel esineb?

Luksumine on refleks, mis tekib siis, kui diafragma (lihas, mis aitab hingamist reguleerida) tõmbub kokku. See põhjustab hingamistee sulgemise ja õhu kiire vabastamise, mille tulemuseks on iseloomulik heli. Luksumine beebidel on sagedane ja see on tavaliselt tingitud beebi seedetrakti arengust ja sellega seotud protsessidest.

Bebeidel võib tekkida luksumine seetõttu, et:

– Nad neelavad õhku söömisel või söömise ajal.
– Nende diafragma on endiselt väga tundlik ja võib aktiveeruda isegi väikesest stiimulist.
– Nende keha ja seedesüsteem arenevad ning see võib põhjustada mõningaid ebatäpsusi nende refleksides, sealhulgas luksumine.

Mis põhjustab luksumist ja millal see on muret tekitav?

Luksumine on tavaliselt ohutu ja ei kujuta endast ohtu teie beebile. Kuid mõnel juhul võib see olla murettekitav märk, et midagi on valesti. Näiteks võib luksumine põhjustada:

– Hüpoksia: see seisund tekib siis, kui beebil on vähem hapnikku kui peaks. .
– Refluks: see on tingimus, kus beebi maohaape ja muud seedetrakti sisu liiguvad tagasi söögitorusse ja teevad beebi ebamugavaks.
– Söögitoru obstruktsioon: see on tavaliselt tingitud söögitoru kitsenemisest või obstruktsioonist, mis takistab toidu möödumist. See võib põhjustada luksumist.
– Kopsupõletik: kuigi see võib olla haruldane, võib see kaasa tuua luksumist kui üheks sümptomiks.

Kui teile tundub, et teie beebi luksumine on ebatavaliselt sagedane või kestab kauem kui tavaliselt, peaksite võtma ühendust oma lastearstiga.

Kuidas saate aidata oma beebi, kui ta luksub?

Kuna beebil on luksumine füsioloogiline seisund, pole selle jaoks spetsiifilisi ravimeetodeid. Kuid siin on mõned sammud, mida saate võtta, et aidata oma beebil luksumist vähendada:

– Lase beebil olla rahulik. Luksumine võib olla märgiks sellest, et teie beebil on palju stimuleerivaid faktoreid. Mõnikord võib aitata, kui teie beebi saaks olla vaikses ja rahulikus keskkonnas.
– Aidake beebil röhitseda. Kui teie beebi luksub pärast toitmist, võib ta hõlpsasti alla neelata gaasi või piima. Beebi röhitsemine võib aidata õhu välja tuua.
– Proovige pakkuda rinnapiima vähemalt pool tundi pärast söömist, et beebi saaks oma toidukorra hõlpsamini seedida.

Kuidas saate ennetada luksumist?

Kuigi luksumine on tavaline ja enamasti ohutu, võite proovida vähendada selle esinemist teie poolel. Siin on mõned sammud, mida saate järgida:

– Püüa vältida õhu neelamist söömise ajal. Kui beebi sööb pudelist, pidage meeles, et õhumulle on vähem, kui pudelil on vertikaali.

– Kui teie beebi sööb rinnapiimaga, proovige hoida poos selline, et tema pea ja keha oleksid ühel tasapinnal.

– Veenduge, et te toidate oma beebi piisava ajaga, et ta saaks söögikorra söödud.

– Proovige vältida liiga tihe mähkimist.

Lõppsõna

Beebi luksumine on tavaline ja enamasti ohutu. Kuigi see võib olla murettekitav, saate sellele aidata keskenduda rahuolekule, abi röhitsemisel ja ennetada luksumist. Kui teil on muret luksumise sageduse või kestuse pärast, on alati parim võimalus konsulteerida lastearstiga, kes võib pakkuda rohkem nõuandeid ja ravi.