Kuidas säilitada kasemahla
Kasemahl on kevadine maitsvate kasulike ainete allikas, mis võib anda palju energiat kogu päevaks. Kuidas saada parimaid tulemusi, kui te hakkate korjama ja pigistama kasepuid? Kui soovite saada eriti muljetavaldavaid tulemusi, on oluline meeles pidada mõnda lihtsat reeglit, et saaksite kasemahla kõige paremal viisil säilitada. See artikkel sisaldab kõiki vajalikke juhiseid, nii et saaksite endale teha ideaalselt mahlast jooki, mida saab hoida ja nautida hiljem.
Mis on kasemahl?
Kasemahl on selge vedelik, mis voolab läbi kasepuude, kui puu on õitsemise ajal peaaegu ärkvel. Mahl sisaldab palju kasulikke toitaineid, nagu C-vitamiin, raud ja mineraalained, mis aitavad parandada immuunsüsteemi toimimist. Kasemahl võib aidata organismil mürgiseid aineid ja liigseid vedelikke väljutada, stimuleerida vereringesüsteemi ja parandada seedetrakti tervislikku seisundit. Sellise sobiva koostise tõttu on kasemahl laialdaselt kasutusel rahvameditsiinis, sealhulgas maksa- ja neeruprobleemide, reuma ja diabeedi raviks.
Kasemahla säilitamise viisid
Hooajaline kogumine ja kasutamine
Kui teil on kergesti juurdepääsetavad kasepuud oma aias või läheduses, on kasumahlaga töötamine väga lihtne. Kõige parem on saaki teha varakevadel, vahetult enne lehtede ilmumist. Selleks tuleb valida tugevamad kasepuud ja vaadata, et nad ei oleks tingimata kasvumärgid, pragude või kahjustuste all. Peate tegema väikese ava puu tüvesse, kust mahla saab välja tõmmata, ning jälgima selle aeglast voolamist. Pärast 7-10 päeva kogutud mahla võib kasutada erinevate jookide, eriti mahlade ja puljongite valmistamiseks. Kui otsustate kasutada mõnda mahla praktilist retsepti, võiksite selle värskemaks muutmiseks lisada sidrunit, ingverit, mett, apelsine jne. Kasemahl on üsna hapukas, seega sobivad värsked köögiviljad hästi, et selle maitset parandada.
Kasemahla hoidmine
Parim viis kasemahla säilitamiseks on hoidmine külmikus. Kuid värskena on parem kasutada esimese kolme päeva jooksul, kõige enam neljandal päeval võib mahla keeta – sel juhul tuleb see ära visata. Kui kasutate kasemahla pikema kahe nädala jooksul, on see juba fermentatsiooniprotsessis ning saate valmistada kasemahla veini. Võite ka hoida kasemahla sügavkülmas klaaspudelis või plastmahutis, kuid see vähendab selle värsket maitset.
Kasemahla pastöriseerimine
Kui kavatsete kasemahla pikemaks säilitada, on hea idee kaaluda pastöriseerimist. See on protsess, mille käigus kõrgel temperatuuril töödeldud kasemahl säilitab oma omadused ja erinevad kasulikud ained. Peamine eelis on mahla pikem säilimisaeg.
Kuidas kasemahla pastöriseerida?
Pärast mahla kogumist valage see klaasist pudelitesse või purkidesse.
Viige kas bottle või purk pliidile ja keetke kaane all.
Laske puljongil keeda kohapeal vähemalt 10 minutit ja eemaldage seejärel kuumutusallikast.
Viige konteiner jahutuskamber, mis võib asuda näiteks vannitoas.
Kui jahutate mahla 20-30 minutit, saate selle magustamiseks lisada suhkrut või mett.
Infusiooni kõlblikkus, mida tuleks tarbida täielikult kümne päeva jooksul, tuleks hoida külmkapis.
Kokkuvõte
Kokkuvõttes tuleb märkida, et kasemahl on tervislik jook, mis võib anda energiat ja kaasa aidata organismi funktsioonide tõhustamisele. Kogumine võib toimuda kevadhooajal, valides selleks värskete lehtedeta puud, ja kogutud mahl tuleks säilitada külmas nii lühikest aega kui võimalik. Teine võimalus mahla pikemaks säilitamiseks on pastöriseerimine, mis aitab säilitada selle omadused ning hõlbustab kasutamist ka hiljem. Tänu nendele lihtsatele juhistele saate hõlpsasti kasemahla korjata ja säilitada ilma, et kaotate kasulikud ained ja eelised.