Nullkulu

Nullkulu

kuidas säilitada õunu?

Kuidas säilitada õunu

Õunad on tervislikud ja maitsvad puuviljad, mida saab süüa värskena või valmistada sellest erinevaid roogasid. Kuid õunad on ka hooajalised puuviljad, mis võivad kiiresti rikneda, kui neid ei säilitata õigesti. Selles artiklis annan nõu, kuidas säilitada õunu nii, et need püsiksid värskena nii kaua kui võimalik.

Vali õiged õunad

Enne kui hakkad õunu säilitama, vali kindlasti õiged õunad. Eriti oluline on valida hooajalised õunad, mis on oma küpsuse tipus. Küpsetel õuntel on värvus erksama tooniga ning need on kindla konsistentsiga. Samuti on oluline kasutada tervislikke ja kahjustamata õunu. Kui õunad on juba plekilised, mädanenud või vigastatud, tuleks need kohe ära visata.

Säilita õunu jahedas ja kuivas kohas

Õunte säilitamisel on kõige olulisem tingimus see, et need peavad olema jahedas ja kuivas kohas. Ideaalne temperatuur säilitamiseks on 2-5 kraadi Celsiuse järgi. Kui sul on kelder, siis on see ideaalne koht õunte säilitamiseks. Samuti võib kasutada külmkappi, kuid selleks peab olema kindel, et õunad ei puutuks kokku teiste toiduainetega, sest see võib mõjutada õunte maitset.

Ära säilita õunu plastikust kottides

Ära säilita õunu plastikust kottides, sest sellises keskkonnas ei saa õunad hingata ning see võib suurendada õunte niiskust. Selle asemel kasuta õunte säilitamiseks paberkotte või -karpe. Võid kasutada ka kangast, kuid veendu, et kangas oleks puhas. Kui kasutad paberit, siis peab see olema tugev ja vastupidav õunte kaalule ning kui kasutad kasti, siis veendu, et see oleks piisavalt suur, et õunad saaksid üksteisest eraldatult paigutada.

Eralda kahjustunud õunad

Kui sa märkad, et mõni õun on kahjustunud, siis eralda see kohe teistest õuntest. Kahjustunud õun eraldab etüleengaasi, mis võib kiirendada ka ülejäänud õunte riknemist. Seetõttu on oluline eemaldada kahjustatud õun kohe, et see ei mõjutaks teisi õunu.

Ära säilita õunu koos teiste viljadega

Õunu ei tohiks säilitada koos teiste viljadega, sest erinevatel viljadel on erinevad säilitamise tingimused. Näiteks võib banaanid eraldada etüleengaasi, mis kiirendab teiste viljade riknemist. Seetõttu tuleks õunu säilitada eraldi teistest viljadest.

Säilita õunu õiges asendis

Oluline on säilitada õunu õiges asendis. Õunad peaks olema paigutatud üksteisest eraldatuna nii, et need ei puutuks kokku. Ideaalne lahendus on paigutada õunad paberisse mähituna horisontaalasendisse. Samuti võib kasutada spetsiaalseid õuneriiuleid, mis võimaldavad õunte eraldamist teineteisest ja samas ei lase nende kokkupuudet.

Kontrolli õunte kvaliteeti

Õunte säilitamise ajal on oluline kontrollida nende kvaliteeti. Kui märkad, et mõned õunad hakkavad mädanema või kõdunema, siis tuleks need kohe eemaldada. Tuleb ka meelde tuletada, et iga päevaga suureneb oht, et õunad hakkavad halvenema, seega tuleks nende seisukorda regulaarselt kontrollida.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks, et säilitada õunu tuleb valida õiged õunad, säilitada neid jahedas ja kuivas kohas, eraldada kahjustunud õunad, mitte säilitada õunu koos teiste viljadega, hoida õunad õigesti paigutatuna, kontrollida õunte kvaliteeti ja mitte kasutada plastikust kotte. Need meetodid annavad sulle parima võimaliku võimaluse säilitada õunte värske maitse ja tekstuur pikema aja jooksul.