Nullkulu

Nullkulu

kuidas kuuske säilitada?

Kuidas kuuske säilitada

Kuusk on jõulupuu aluseks ja sümboliseerib püha aega. Seda on oluline hoida värskena, et tagada pikaajaline säilimine ning jõulurõõmu nautimine kogu perega. Sellepärast tuleks säilitusprotsessi hoolikalt kaaluda ja rakendada meetmeid, mis hoiavad puu värskena oma kogu hiilguses. Siin on mõned näpunäited, kuidas kuuske säilitada.

Valige värske puu

Kas olete kunagi ostnud kuuse, mis otsustab kuu aja pärast jõulud pidada, et maha kukkuda ja oma okkad laiali valada? Parim viis sellest vältimiseks on valida puu, mis on värskelt lõigatud ja transportimise ajal korralikult hoitud. Värske kuusk peaks olema rohelise värvusega, sest see näitab, et see on hästi hüdreeritud ja tervislik. Soovitatav on osta kohalikult kasvatatud kuusk, kuna see kestab kauem kui välismaalt sisse veetud.

Eemaldage oksad ja võsa

Puukotti asetatud kuusk hakkab pöörama, kui see on ebavõrdselt kaalutud. Kui võtate noa ja eemaldate pisut oksi ja võsa alumisest osast, saate kaks eesmärki. Esiteks eemaldate oma kodu ümber tolmu, mis on hoopis meeldivam. Teiseks vähendate stressi puu otsikule ja võite olla kindel, et sümboliseerib pühi kogu oma hiilguses.

Ärge laske kuuskel kuivada

Kuusk vajab palju vett, et püsida värskena ja elusana, seega peaks see olema pidevas veekaussis. Jõuluringi jooksul kontrollige seda iga päev, et veetase oleks piisav. Vesi peaks olema puhas ja vahetatav regulaarselt, et vältida bakterite kasvu, mis võivad kahjustada kuuse tervist. Pidage meeles, et küttesüsteem kuivatab õhku, nii et veenduge, et kuusk on piisavalt kaugel kütteseadmest.

Kasutage spetsiaalset kuusepalsamit

Kuusepalsam on spetsiaalselt ette nähtud jõulupuudele, et hoida neid värskena ja ilusana. Palsamit tuleks lisada koos veega, et tagada optimaalne kuivatus. See võib aidata pikendada kuuse eluiga, kuna see tagab, et puu on hästi hüdreeritud.

Vältige otsest päikesevalgust ja kuumust

Kui paigutate jõulupuu akna lähedale või otsese päikesevalguse kätte, võib see muutuda kiiremini kollaseks ja oma nõelad kaotada. Sama kehtib ka kütteseadmete lähedal. Kuuse optimaalne temperatuur on jahedas ja pimedas kohas, mis võimaldab tal vett imada ja värskust säilitada.

Kokkuvõtteks, valides värske puu, eemaldades üleliigsed oksad, pannes puu püsivasse veekausi, lisades palsamit, und jälgides õigesti, võite kindel olla, et saate kuuse, mis kestab pühi. Järgige neid näpunäiteid ja see aeg jõuludeks peaks olema täis rõõmu ja armastust, ilma muretsema, kas teie kuusk püsib terve ja värskena. Hurraa jõulud!