Nullkulu

Nullkulu

kuidas roose säilitada?

Kuidas roose säilitada

Roosid on kahtlemata ühed ilusamad ja armastatumad lilled. Nende õrn aroom ja lihtsalt tajutav ilu muudavad nad eriti sobilikuks kingiks kallimale, sõpradele ja lähedastele. Ent rooside säilitamine värsketena võib olla keeruline. See artikkel annab ülevaate sellest, kuidas roose korralikult säilitada ja hoida nii nende ilu kui ka värskust võimalikult kaua.

Esimene samm õigesti säilitatud rooside saamiseks on valida sobivad õied. Kui ostad või korjad roose, siis veendu, et nad oleksid tugeva tüve ja lehtedega. Lillede värv ei ole oluline, kuid kroonlehtede värvus peaks olema ühtlane. Vali lilled, mis ei ole veel täielikult avanenud – sellised roosid püsivad kauem värskena ja õitsevad kiiremini.

Järgmine samm on rooside transportimine. Kui otsustad roose transportida, siis veendu, et nad oleksid korralikult pakitud, et vältida nende kahjustamist või liiga paljastamist külma õhu eest. Transpordil on oluline ka ruumi temperatuur – lilled tuleb hoida jahedas temperatuuris, eelistatavalt mitte üle 25 kraadi.

Kui oled roosid saanud, siis veendu, et taldrikud, vaasid või muud konteinerid, kuhu roose paigutad, oleksid puhtad ja ohutud. Konteinerid ei tohiks olla liiga väikesed ja need peaksid olema piisavalt stabiilsed, et vältida nende ümberkukkumist. Kuna roosid imavad vett, siis veendu, et vesi oleks puhas ja konteineris piisavalt.

Kui oled valinud sobiva vaasi või konteineri, lõika rooside tüved diagonaalselt 2-4 cm võrra. Kalle tuleks lõigata 45-kraadise nurga all, et vältida tüve survet ja tõsta vee imendumist lillepoolsele tüveosale. Kärbi tüve alt ära ka kõik lehed, mis oleksid konteineri vees, sest need võivad baktereid tekitada.

Järgmiseks sammuks on rooside paigutamine õigetesse tingimustesse. Roosid armastavad jahedat keskkonda, eelistatavalt mitte üle 25 kraadi. Veendu, et roosid ei ole otse päikesevalguse käes ja ei ole ka liiga lähedal kütte- või jahutusseadmetele. Samuti ärge hoidke roose puuviljade lähedal, sest need kiirendavad küpsemist ja põhjustavad rooside närbumist.

Rooside värskena hoidmise viimane samm on nende hooldamine. Muuda vett regulaarselt, vähemalt kord iga paari päeva tagant. Lisaks võib kasutada spetsiaalseid roositoitainete lisandeid, mis parandavad vee kvaliteeti ja aitavad roosidel säilida kauem värsketena. Samuti on soovitatav roose pritsida veega kaks korda päevas, et hoida nende lehti ning kroonlehti niisketena.

Kokkuvõtteks võib öelda, et rooside säilitamine värsketena ja kaunilt õitsevatena nõuab pisut vaeva ja tähelepanu. Siiski tasub see vaev, sest roosid on kahtlemata ühed kaunimad lilled, mis meile antud on. Loetletud nõuanded ja sammud aitavad sul nende ilu nautida pikka aega.