Nullkulu

Nullkulu

mis tegi haiget siis?

“mis tegi haiget siis” – Mida Peaksime Tundma Vigastuste Korral?

Vigastused on vältimatud elu osa. Nad võivad juhtuda igal ajal ja igal pool, hoolimata sellest, kui palju me nende eest kaitsta püüame. Kuigi mõned vigastused on kerged ja ei nõua erilist meditsiinilist abi, võivad teised olla rasked ja võivad meie elustiili mõjutada. Siiski on oluline mõista, kuidas käituda ja milliseid meetmeid võtta, kui kogeme vigastust, ükskõik mis see ka poleks. Selleks, et aidata teil paremini mõista vigastuste olemust ja nendega toimetulekut, uurime järgnevas artiklis lähemalt, mida peaksime tegema, kui oleme vigastada saanud.

Mis on vigastus?

Vigastus on igasugune kehavigastus, mis juhtub ootamatult ja mõjutab keha funktsionaalsust. Need võivad olla pindmised kriimustused, verevalumid, pinged ja luumurrud. Näiteks võib sportlasele kuuluda jalg jalgpalli mängimise ajal või võib lapsele jala peal kukkudes tekkida pindmine haav. Igasugune vigastus, olenemata selle tõsidusest, võib olla valu ja ebamugavuse allikas.

Mida teha, kui olete vigastatud?

Järgnevalt on toodud mõned abinõud, mida võite rakendada, kui olete vigastuse saanud.

Hinnake oma vigastust:

Esialgne hindamine on esimene samm õigele ravile. Kui olete vigastatud, pidage meeles oma valuastmeid ja mõõtke oma vigastust. Mõõtke oma vererõhku ja hingamisteede mustrit. Kui teil on raskusi hingamisega, kutsuge kohe kiirabi.

Puhake:

Puhkus on väga tähtis, kui olete vigastatud. Aktiivsuse puudumine võib aidata vigastuse paranemist, vähendades seeläbi valu ja turset. Kui te ei saa puhata, võib vigastus halveneda, suurendades seega valu ja ebamugavust.

Rakendage külmagooti:

Külmagooti rakendamine vähendab valu ja turset vigastuse ümbruses. Külmagooti leevendab ka valu ja võib lühiajaliselt jalutuskäikele aidata.

Kandke survet:

Surve kandmine kahjustatud alale võib vähendada turset, mis tuleneb vigastusest. Suuremate vigastuste korral võib osutuda vajalikuks sidemete kasutamine.

Külastage arsti:

Kui vigastus on raske, otsige kindlasti arstiabi. Arst saab hinnata teie vigastust ja soovitada sobivat ravi. Samuti võib arst soovitada füsioteraapiat või muud kehalist ravi, et aidata teil taastuda vigastusest.

Kokkuvõte

Loodetavasti on see artikkel aidanud teil paremini mõista vigastuste olemust ja kuidas nendega toime tulla. Kuigi vigastused on vältimatud ning võivad olla äärmiselt ebamugavad, on oluline meeles pidada, et õige ravi ja hoolitsuse abil võivad vigastused paraneda ja ei mõjuta teie elustiili kauem kui vajalik. Me soovime teile turvalist, tervet ja valutarist tasuta elu.