Nullkulu

Nullkulu

kui sul tuju hea siis käsi kokku löö?

Kui Sul Tuju Hea Siis Käsi Kokku Löö

Kui ärkad hommikul positiivselt meelestatuna ja hea tuju ümbritseb sind kogu päeva, siis kõik sujub ladusalt ning sa oled rõõmus. Tahaksid, et see hea tunne kestaks igavesti, ent paraku on elu selline, et tulevad ka halvad päevad, kus kõik tundub raskem ja keerulisem. Kuidas hoida positiivset meelt ka nendel päevadel? Selles artiklis keskendume just sellele teemale.

Enne kui hüppame asja juurde, on vaja selgeks teha, mida tähendab “käsi kokku lüüa”? Kui Eestis käsi kokku lüüakse, siis see tähendab positiivset meeleolu, hea tuju ja rõõmu väljendamist. Tänu sellele väljendile on positiivne meelelaad ka väga oluline osa eestlaste kultuurist ja elustiilist.

Nii et kui kõlab “käsi kokku lüüa”, siis tuleb kohe meelde positiivsus, rõõmus meel ja hea tuju. Aga mis on need nipid, mida võid rakendada, et positiivne meeleolu oleks sinuga võimalikult kaua?

Esiteks, sea endale eesmärgid. Pole üllatav, et inimesed, kel on selged eesmärgid ja plaanid oma elus, on vähem stressis ja suudavad ka põnevamalt oma elu elada. Eesmärgid sunnivad sind oma aega ja energiat mõtlemapüüti, mida soovid saavutada, ja tasuda pingutusi selle nimel. See on ka üks põhjustest, miks käte kokkulöömine on nii oluline: see on vajalik meeldetuletus, et sina oled peategelane oma elus ning sa pead ise oma unistused täitma.

Teiseks, treeni keha ja vaimu. Kui sa treenid regulaarselt, annab see sulle hea tunde. Sa tunned, et sinu keha on tugev ja töötab hästi, ning loomulikult tekitab ka sportimine endorfiine, mis annavad hea tuju. Samuti on oluline treenida vaimu, sest see aitab sul olla produktiivsem ja rohkem keskendunud. Treeni oma meelt läbi meditatsiooni, joogat ja heliravi.

Kolmandaks, suhtle teiste inimestega. Inimeste ümbruses olles tunned end turvaliselt ja tõstad enda heaolu. Oled ju kuulnud, et sõpradega koos naermine on maailma parim meditsiin. Suhtle ka uute inimestega ja õpi tundma rohkem inimeste erinevaid kogemusi ja vaatenurki. Sa leiad endas uusi huvisid ja eduelamusi.

Neljandaks, naudi rutiini. Ühtlasus ja rutiin, mida igapäevaelus tekitame, aitab meil mõista, mis on oluline ja kindlustab me ehk turvatunde. Seega on oluline, et sul oleks ka rutiin: harjumuspärane päevakava, kus sa teed igapäevaseid tegevusi. Tee siiski vahet igapäevaelul ja rutiinil. Igapäevaelus on oluline säilitada protsesside erilisust ja muuta rutiin just oma eluks sobivaks.

Viimaks, ära ole täiuslik. Sageli esitame endale liiga kõrgeid standardeid ja nõuded, mis omakorda suurendab meie stressitaset. Ole enda suhtes armuline ja mõista, et igast ebaõnnestumisest võib midagi õppida.

Kui järgid neid nõuandeid ja lüüad igapäevaselt käsi kokku, tunned kindlasti suurt erinevust. See annab sulle võimaluse kõigest suurema rõõmu ja naudinguga elada!