Nullkulu

Nullkulu

kuidas nina lahti saada?

Kuidas Nina Lahti Saada: Kõik, Mida Peate Teadma

Ninakinnisus on tavaline probleem, millega seisavad silmitsi miljonid inimesed kogu maailmas. See võib olla äärmiselt tüütu ja häirida teie igapäevast rutiini, eriti und. Kui teile tundub, et teil on pidevalt ninakinnisus, on see artikkel teile! Siin on kõik, mida peate nina lahti saamiseks teadma.

Mis on Ninakinnisus?

Ninakinnisus tekib siis, kui teie ninakäikude limaskest paisub. See tähendab, et õhk ei voola piisavalt läbi ja see raskendab teie hingamist. Põhjused, miks ninakinnisus ilmneb, võivad erineda. Tavaliselt kaasneb ninakinnisusega nohu või allergia sümptomeid.

Ninakinnisuse sümptomid

Ninakinnisus võib olla ebameeldiv probleem, millele on sageli kaasnenud muid sümptomeid. Need hõlmavad:

– Nohu, näiteks lima või paksu eritisteks võib muutuda ka vesine eritis
– Sage aevastamine
– Käre kurk või kurguvalu
– Peavalu
– Keskkõrvapõletik

Kuidas Ravida Ninakinnisust?

Ninakinnisuse ravimine võib olla keeruline. Allpool on mõned meetodid, mis võivad probleemi lahendada:

Kasutage soolalahust

Soolalahus on lihtne, kuid tõhus vahend ninakinnisuse raviks. Teie kohaliku apteegi või kauplusest võib leida soolalahuseid ja -pulbreid. Need sisaldavad sageli merevette ja võivad aidata lima ja allergeenide eemaldamisel ninakanalitest.

Kasutage aurusauna

Aurusaun on veel üks populaarne viis ninakinnisuse raviks. Lihtsalt keetke vesi ja hingake auru kaussi 5–10 minutit, kattes pea rätikuga. Seda saab teha iga päev, kuid ärge kasutage keeva vett ega laske vett teie nahale.

Proovige Ninasprii

Ninapihustid nagu oksümetasoliin, fenüülefriin, dekongestandid ja xüleen võivad aidata avada ninakäike. Aga märkusena, sõltub pikaajaline sõltuvus ninaspreidest. Nende kasutamine pikema aja vältel võib ärritada nina limaskesti ja tekitada ninakinnisuse süvenemist.

Kasutage eeterlikke õlisid

Eeterlikud õlid võivad aidata vähendada ninakinnisuse sümptomeid. Näiteks piparmündiõli on tuntud oma võime poolest leevendada ummistunud nina. Lisage mõni tilk õli kuuma veega ja hingake auru sisse. Pärast nädalat kui sümptomid jätkavad, pidage nõu arstiga.

Ärge suitsetage

Suitsetamine võib ninakinnisust süvendada. Nikotiini ja sõõmus sisaldub sigaretis, mis võib ninakäikesid ärritada ja ninakinnisuse sümptomit süvendada.

Kokkuvõte

Ninakinnisus võib olla väga häiriv probleem, kuid on ka palju võimalusi, kuidas seda ravida. Kasutage soolalahust või aurusauna, proovige ninaspreid, kasutage eeterlikke õlisid, jätke suitsetamine. Kui parandusi ei avaldu, või kogevate muid sümptomeid, peate külastama arsti.

Ära jäta ninakinnisust lapsele kättesaadavaks. Ninakinnisus on tavaline nähtus. Aga beebide ja väikelaste korral on see tõsine probleem, mis nõuab spetsiaalset meditsiinilist sekkumist.