Nullkulu

Nullkulu

mis sind motiveerib?

„Mis Sind motiveerib? “- Hea motivatsioon lähte ja tulemuse vahel

Motivatsioon on elujõud, mis käivitab meid tegutsema ja annab tugeva vundamendi meie eesmärkide saavutamiseks. Kuid paljud inimesed võivad leida, et motivatsioon pole kerge saavutada. Kuidas saada motivatsiooni, mis on piisavalt tugev, et tuua ellu elumuutvaid muutusi, saavutada eesmärke ja jääda pikemaajaliselt motiveerituks?

See artikkel käsitleb motivatsiooni otsingu keerukust ja pakub praktilisi näpunäiteid, kuidas saada motivatsiooni, mida vajate selleks, et jääda püsivalt pühendunud oma eesmärkidele.

Mis on motiveeritus?

Motiveeritus on sisemine seisund, mis määrab, kui pühendunud me oleme konkreetse tegevuse või eesmärgi saavutamisel. Kui oleme motiveeritud, anname endast parima, võtame riske ja teeme pingutusi, et jõuda oma soovitud tulemusteni.

Kuid see sõltub väga sellest, kuidas motiveeritus on seotud pingutuse suuruse ja oodatava tulemusega. Kui näeme pingutuse ja tulemuse vahel piisavalt tugevat seost, oleme tavaliselt tõsisemalt motiveeritud.

Miks motivatsioon on oluline?

Motiveeritus mõjutab otseselt meie elukvaliteeti ja edu paljudes valdkondades. Kui oleme pühendunud ja täis energiat, saame palju rohkem asju tehtud ja nautida seejuures protsessi. See võib kaasa tuua suuremaid enese rahulolu tunnet ja meie enesekindluse kasvu.

Motiveeritus võib aidata kaasa ka meie tervisele, sest kui oleme motiveeritud tervislikku eluviisi järgima püsime tervena ja aktiivsena. Samuti võib motivatsioon aidata meil saada karjääris edukaks ja saavutada kõrgema sissetuleku, mis võib parandada meie finantsvõimalusi.

Peale selle on motiveeritus eduka koostöö ja suhete alus. Kui oleme motiveeritud, on meil palju rohkem kannatlikkust ja tahet ületada raskusi või võtta vastu kompromisse keerulistes olukordades, mis sageli on eduka suhtluse võti.

Kuidas leida motivatsiooni?

Motivatsiooni leidmine ei ole alati lihtne. Kuid järgides mõnda või kõiki järgnevaid näpunäiteid, saate leida motivatsiooni, mis paneb teid tegutsema ja jääma pühendunult oma eesmärkidele.

Püstitage selged eesmärgid

Motiveeritus on seotud meie aju funktsioonidega. Täpsemalt öeldes on motiveeritus seotud tasuga. Kui meie aju hindab, et saavutatud tulemus on vaeva väärt, siis on tõenäoline, et oleme motiveeritud sellega tegelema.

Seega on kindlate eesmärkide kehtestamine oluline, et motiveerida oma aju andma teile tasu. Mida selgemad ja arusaadavamad on teie eesmärgid, seda rohkem on teie mõttemaailm motiveeritud nende saavutamiseks. Oma eesmärkide püstitamisel arvestage oma võimete ja kehtivate ressurssidega.

Leidke oma puudujäägid

Olge ausad iseenda vastu ja leidke oma nõrkused. Kui mõistate neid, siis saate hõlpsalt otsustada, kus peate end paremaks muutma ja seeläbi muutute motivatsiooniks, et oma puudujäägid kõrvaldada. Küsige endalt, mida te saate teisiti teha, kuidas saate paremaks muutuda ja mida on vaja, et saavutada oma eesmärgid.

Pidage päevikut

Mõnikord on raske saada head ülevaadet oma edusammudest ning taibata, kus olete oma eesmärkide saavutamisel. Pidage vähemalt ühel korral nädalas päevikut, kus kajastate kõiki oma edusamme ja saavutusi, samuti tööd, mis ootavad teid ees. See annab teile selgema pildi, millises suunas liigute ja kus saate paremaks muutuda.

Hoidke end motiveerituna

Teadke, et motivatsiooni tagasilükkamine on muidugi normaalne osa igaühe elust. Olge kannatlik, hoolitsege enda vaimse ja füüsilise seisukorra eest ning hoidke head suhted oma kaasteelistega. Kui tunnete end masenduses, siis on tark vaadata üle oma eesmärgid ja uued mõtted või muudatused võivad mõjuda eriti hästi.

Olge enda suurim toetaja

Lõpuks, kõige olulisem näpunäide. Olge oma kõige suurem toetaja. Kuigi teised inimesed võivad olla suureks abiks, jääb julgus ja suutlikkus muuta oma elu enda kanda. Andke endale aega ja energiat, et leida motivatsioon, suurendada oma enesehinnangut, anda endale aega ja nautida oma elu. Kui olete motivatsiooni otsustamata, siis te pole veel pidanud palju päkapikke, ja kui olete oma energias leidnud tasu, siis on võimalus oma elus uusi eesmärke seada. Leidke mõistlik motivatsioon, mis muudab teid edukamaks ja nautige oma ellu rohkem rõõmu ja rahuldust.

Kokkuvõte

Motiveeritus on mõõdupuu, mis kajastab meie sisemist hoiakut, mis võib omada tugevat mõju meie elule ja karjäärile. Ainsa edu saavutamine vajab ennekõike motivatsiooni ja selle leidmine on keeruline ja peen töö. Kuid järgides praktilisi näpunäiteid, nagu eesmärkide püstitamine, puudujääkide hindamine, päeviku pidamine, enda hoidmine motiveerituna ja olemine oma suurim toetaja, saate suurendada oma motivatsiooni ja saavutada oma eesmärgid. Kõige olulisem on aru saada, mis on teile isiklikult oluline, leida selged põhjused, mis motiveerivad teid tegutsema nii, et saate enda käitumist ja harjumusi vastavalt muuta ning ehkki kui raskused ründavad, mõelda positiivsele tulemusele.

Soovime teile ja teie motivatsioonile kõike head!