Nullkulu

Nullkulu

mis mind motiveerib?

Mis mind motiveerib?

Tänapäeval on motiveerimine veelgi tähtsam, kui kunagi varem. Paljud inimesed ei taha enam teha tööd ainult raha teenimiseks. Nad tahavad olla õnnelikud ja täita oma elu mõttega. Seetõttu otsivad paljud inimesed tööd, mis annaks neile rohkem kui ainult raha teenimise võimaluse.

Mis on motivatsioon?

Motivatsioon on võime teha korralikku tööd ilma välise jõuta. See tähendab, et inimesed lepivad iseenda eesmärkidega ja on valmis nende nimel tegutsema. Suurepärane motivatsioon on tööl väga tähtis, sest see aitab inimestel endast parima anda ja teha paremat tööd.

Mida motiveerib mind?

Iga inimene on ainulaadne ja tal on oma motiivid, mis teda ajendavad. Minul on oma motiivid, mis on mind aja jooksul motiveerinud. Üks minu suuremaid motivatsiooniallikaid on perekond. Tahaksin olla suurepärane isa ja abikaasa ning teenida piisavalt raha, et pakkuda oma perele parimat elu. Samuti soovin end proovile panna ja teha oma tööd nii hästi kui võimalik.
Teine minu suurim motivatsiooniallikas on vabadus. Ma armastan vabadust otsustada, mida teha ja millal seda teha. Ma tahan, et minu töö oleks selline, mis võimaldaks mul olla vaba ja sõltumatu.

Kuidas motiveerida ennast?

Mõnikord võib olla raske ennast motiveerida, kuid on mitmeid meetodeid, mis aitavad seda teha. Üks meetod on eesmärkide seadmine. Kui sa tead täpselt, mida tahad saavutada, on sul lihtsam ennast motiveerida ja keskenduda sellele, miks sa teed seda, mida teed.
Teine meetod on oma edusammude jälgimine, mis aitab motiveerida sind rohkem pingutama ja innustab sind jätkama.
Kolmas meetod on positiivne mõtlemine. Paljud inimesed ütlevad, et nende mõtted mõjutavad otseselt nende meeleseisundit. Seega, kui sa keskendud positiivsetele mõtetele, aitab see sul ennast motiveerida ja muudab sinu suhtumist asjadesse positiivsemaks.

Kuidas motiveerida teisi?

Motiveerimine on võimas tööriist, eriti kui tegemist on töökaaslastega. Kui soovid teisi motiveerida, alusta võimaluste loomisest. Anna neile võimalus end proovile panna ja näidata, millised on nende tugevaimad küljed. Samuti võid neid premeerida nende edusammude eest.
Positiivne tagasiside on samuti oluline. Kui keegi on hästi töötanud, kiida teda nende edusammude eest ja anna neile teada, kui oluline on see, mida nad tegid. See aitab neil ennast motiveerida ja oma tööd veelgi paremini teha.

Kokkuvõtteks võib öelda, et motiveerimine on iga inimese jaoks väga oluline. Oma eesmärkide saavutamine ja tööga rahulolu on võimalik ainult siis, kui sul on piisavalt motivatsiooni. Seetõttu on oluline teada, mis sind motiveerib, ning kasutada erinevaid meetodeid, mis aitavad sul ennast motiveerida. Lisaks võid kasutada neid meetodeid ka kolleegide motivatsiooni suurendamiseks. Järgides neid soovitusi, oled kindlasti tõhusam ja produktiivsem ning saavutad rohkem oma karjääris ja isiklikus elus.