Nullkulu

Nullkulu

mis saab pärast surma?

Mis saab pärast surma?

Surm on paljude jaoks hirmutav teema, kuid on siiski üks minna, mis me kõik lõpuks üle elame. Ja mitte ainult meie endi jaoks, kuid ka meie lähedaste jaoks. Mis saab siis pärast surma? Kas on elu pärast surma? Selles artiklis eritleme seda teemad ja uurime erinevaid vaatenurki ja teooriaid, mis selle teema kohta on olemas.

Elu pärast surma

Paljud usuvad, et on olemas elu pärast surma. Religioonid nagu kristlus, islam, ja judaism, väidavad, et surmajärgne eksistents on tõeline. Kuid, kuidas see elu välja näeb, sõltub paljuski religioonist.

Näiteks kristlus juhib tähelepanu taevasele elule, mis järgneb sellele, kui inimene siia ilma lahkub. Piiblis öeldakse: “Taevas ja maa kaovad, aga minu sõnad ei kao kunagi.” (Matteuse 24:35). Selliselt, edastati Jeesuse õpetused järgnevatele põlvkondadele. Mitmed kristlased usuvad, et pärast surma lähevad nad taevasse, kus nad kohtuvad Jumala ja Kristusega.

Hinduism ja budism räägivad aga reinkarnatsioonist või uuesti sündimisest. Mõlemad usundid tsiteerivad tsüklilist universumit, kus surm on vaid uue elu algus. See tähendab, et inimene kannab üle oma karma, mida kogus eelmisel elul, ja seega pannakse paika, millesse ta sünnib järgmises elus.

Teised usundid, nagu judaism, islam ja Sikhi, veelgi seevastu usuvad, et hing lahkub kehast ja see unustatakse igaveseks.

Teaduslikud vaatenurgad

Astrofüüsikud ja kosmilised teadlased oletavad, et universumis võib eksisteerida selline asi nagu ellujäämine big bangi ja üldise entroopia kasvuga, kuna selles on piisavalt energiat, et luua uusi universumeid ja iseendaid. Selliselt, kui universum on põhiosklik, on võimalik, et teatud tingimustel eksisteerib selline asi nagu elu ka teises universumis.

Samamoodi on mõned teadlased (peamiselt ajuteadlased) oletanud, et surm ei pruugi olla lõplik. Teaduslikult teada on, et teadvus on seotud ajuga ja seda ei saa eraldada. Kuid seisukohalt positsioneerides ja taaskäivitades aju teatud löögipunktina, võib teadvus olla võimeline eksisteerima ilma ajuta. Mõned teadlased on väitnud, et teadvus on omaette tegelikkus, millel on oma olemus ja elu. Sellisel juhul, kui aju on hävinenud, võib teadvus jätkuda edasi nagu alati.

Järeldus

Kahjuks ei tea me täpselt, mis siis pärast surma juhtub. Selles artiklis oleme uurinud erinevaid religiooni- ja teaduslikke seisukohti, mis juhtunud võiks. Olulisim on, et me kõik suudame üle saada surmahirmust ja leida usku seeis, mis toimub pärast surma.