Nullkulu

Nullkulu

mida teha surma korral?

Note: This article will be written in the formal “we” form as requested.

Mida teha surma korral? Me teame, et surm on üks neist tabuteemadest, kuid millegipärast või õnneks seda enam ei pea olema. Inimesed hindavad üha enam usaldusväärsust, avatust ja läbipaistvust ning see kehtib ka surmajärgsete protseduuride kohta. Siin on meiegi arusaamad ja soovitused, mis võivad olla kasulikud teile, kes te soovite teada, mis juhtub pärast lahkunu teele saatmist.

Igal sammul peab olema krematooriumi ja/või matusebüroo poolt antud juhend, kuid mõned üldised juhtnöörid leiad allpool:

Kust alustada?
Esimene ja üks raskemaid hetki on otsus krematooriumi või matusebüroo valiku osas. Esmakordsel valikul ei ole teil ilmselt selle kohta kogemust ega tutvusi. Võite küsida soovitust tuttavatelt, aga enne otsuse tegemist on mõistlik võrrelda hinnakirju ja nendes sisalduvat teenuste valikut. Selleks võib uurida ettevõtete kodulehekülgi või võtta ettevõtetega ühendust.

Mis on matusebüroo teravmeelne nõuanne?
Vastavalt traditsioonile on matusebüroo inimene, kes hoolitseb kõige eest. Kõigepealt tuleb lahkunu leidmiseni jõuda ja viimast korda näha. Matusebürood korraldavad kõik formaliseerimisega seotud tegevused, sh surnud inimese transportimise, haua kaevamise, lillede kättetoimetamise, matusetseremoonia korraldamise kuni matusejuhi valimise ja kuulutuste avaldamiseni. Nõuanded ja abivalmidus on kohustuslikud.

Milline matus tuleks korraldada?
Kas soovite korraldada kristlikku, humanistlikku või buddhistlikku matusetseremooniat? Kas soovite, et matusejuht riides viimase austuseavalduse korraldaksite Maalt lahkunule? Kas soovite teha matuse vastavalt uskumustele ja tavadele või korraldada seda kena pidutsemisega? Siinkohal saate võtta arvesse lahkunu enda soove, sugulaste soove ja lõpuks iseenda soove.

Kus peetakse matusetseremoonia?
Surnut saab austada krematooriumis või väiksemal matusel lahkunu enda kodus, oma kodus elava rahva hulgas. Linnad on tavaliselt valitud sellepärast, et neis on kõige paremad tingimused.

Mida teha matuseteenuste lõppedes?
Kui matusekorraldus on lõppenud, tuleb arve tasuda. Lisaks registreeritakse surnute register. Samuti tasub mõelda järgneva perioodi peale, sest tavaliselt kaasnevad surmajärgsest perioodist probleemid koos kellegi lahkumisega.

Kokkuvõte:
Surma korral võib järgida üldjuhiseid, kuid lõppude lõpuks on see teie enda ja lähedaste otsus. Kõige olulisem on rääkida põhjalikult, kõigest selgeks pöörduda ja kasutada juhendite lugemisel mõistust. Kuidas otsustate, sõltub teie elukogemusest ja tõekspidamistest ning soovist korraldada endale sobivalt surmajuhtum.

Kokkuvõttes soovitame, et kui surmajuhtum tekib, siis tuleb enne tegemist kohapealne ülevaade saada ettevõtetelt, kellega soovite koostööd teha. Tõelist valikut saate teha alles siis, kui olete tutvunud selle firma poolt pakutava teenuse sissejuhatusega. Kui olete kogemuste kohta küsimusi esitanud, aitavad professionaalid seda tausta täiustada ja seeläbi tagada professionaalse tulemuse surmajuhtumite korral. Me teame, et see pole vast kõige meeldivam teema, kuid me loodame, et muutsime selle lihtsamaks.