Nullkulu

Nullkulu

mis juhtub inimese kehaga peale surma?

Mis juhtub inimese kehaga peale surma

Igal ajal on otsitav üks tõde, mis on mõeldud jagamiseks või edasiandmiseks järgmisele põlvkonnale. Sealhulgas on surmaminek teema, mis sisaldab endas mitmeid müsteeriume ja küsimusi, mida meiega koos päeva lõpuni kaasas kanda. Kuid olete kunagi mõelnud sellele, mis juhtub inimese kehaga peale surma?

Enne kui jätkame, on kindlasti hea teada, et surma määratlemine on keeruline. Kuid iga päev surmaminek mere taoliselt langeb maha meie olmeellu ja iga kord kerkib pähe ahastus, mida me endale küsimata kaugemal poleks osanud ette kujutada. Ei päike ei tõuse järgmisel hommikul enam tema tavalisel kohal, ta ei valgusta samu kohti, ta ei lase enam silma paista omas kellas või räägi meile kuskilt “minu aeg on läbi.” Selles juhendis süveneme sellesse, mida iga inimese kehaga surnukustu korral toimub.

Mis juhtub tavaliselt hetkel peale surma?

Surma päeval lõpetavad süda ja kopsud töö. Keha lõpetab vere pumbamise, mis toob kaasa surma määramise. Surma ajal langeb rõhk keha sees ja hapnikuhulk väheneb, mis viib üha vähemate rakkude toimimiseni, mis lõpuks peatub. Peale surma hakkab keha kahanema ja ajakava, kuidas see toimub, võib olla erinev. Lõpuks lakkavad pärast surma ka kõik instinktid.

Kuidas keha kõduneb?

Surnukeha kõduneb järkjärgult. Esialgu hakkavad keharakud lagunema, mis viib lekkivad vedelikud keha sees ja selle välisküljel. Keemiliste reaktsioonide tõttu hakkavad koed lagunema, mis aitab kaasa bakterite ja teiste mikroorganismide esilekerkimisele surnukeha juures. Peale surma ründavad bakterid ja maguslased surnukeha, mis võib olla immuunsussüsteem osaliselt kaitseta või täielikult hävinud. Need lagundavad valke ja lahustuvad koeväärtusi.

Peale lagunemist jätkub protsess erineva intensiivsusega. Tavaliselt võib keha jaotuda neljaks etapiks: vahepealsed, värske, täielikult välja arenenud ja luukorpus. Detailsete arusaamade saamiseks surmamineku kohta oleks ideaalne uurida konkreetset surnukuhaua plaani, kust on võimalik saada täpseid ja põhjalikke andmeid erinevate kehaosade lagunemise ja käärimise protsessi kohta.

Kas surnud inimese keha võib luustuda?

Jah, iga surnud keha võib lõpuks muutuda luukorpuseks. Tegelikult on käegakatsutavad teaduslikud tõendid selle kohta, et inimkeha hakkab needuma peaaegu kohe pärast seda, kui elusisus on kadunud. Surnukeha mädanemine loob tingimused luukoe tootmiseks.

Mis juhtub meie kehaga, kui me siia ilma sünnime?

Sünnist rääkides peab rõhutama, et kui inimene ilmub maailma, muutub ta esmalt kehakaalu poolest, mitte sisemusest. Vaid mõni minut pärast sündi hakkab kõige olulisem organ, süda, eluprotsessi. Põhitoitjaks oleva vere hapnikusiire stimuleerib kopsud, et nad kopsudesse siseneva õhu hapnikku filtreeriksid. Aju hakkab tööle, et saavutada üldine koordineerimine ja väga kiired liikumised.

Lõpetuseks

Kokku võttes, see on mitmete müsteeriumide ümbritsetud teema, mis tekitab nii hirmu, uudishimu kui ka huvi. Kuigi surma ja surmaga seotud küsimused võivad tunduda kohutavad, on tähtis mõista, et see on loomulik osa elutsüklist.
Loomulikult on igal inimesel omaenda unikaalselt eriline lugu ja pole kaugeltki õige neid käsitleda ainult surmaluukude massi ja käärimisprotsessidena. Seega tuleks sellele olulisele teemale läheneda tõelise austusega.