Nullkulu

Nullkulu

mis riigi koosseisu kuulub jaava saar?

Mis riigi koosseisu kuulub Jaava saar?

Jaava saar on Kagu-Aasia suurim saar ning asub Indoneesia mandriosa vahetus läheduses. See on ka maailma suuruselt viies saar. Jaava saar on rikas nii kultuuri kui ka loodusliku mitmekesisuse poolest ja pakub suurepäraseid turismivõimalusi. Selles artiklis anname teile ülevaate, millise riigi koosseisu kuulub Jaava saar.

Jaava saar, või lausa Java, on Indoneesia suurim ja kõige tihedamalt asustatud saar. See asub Indoneesia lääneosa ja Austraalia põhjatipu vahetus läheduses ning hõlmab ligikaudu 7,7% Indoneesia maismaast. Jaava elanikkond on üks maailma tihedamaid, kokku ligi 140 miljonit inimest. Jaava on tuntud oma rikkaliku ajaloo ning kultuuripärandi poolest, mis on säilinud läbi aegade ja väljendunud mitmetes aspektides nagu keel, traditsioonid, kunst, religioon, köök ja arhitektuur.

Jaava saar kuulub Indoneesia Vabariiki, mis on suurim saareriik maailmas. Indoneesia koosneb 17 508 saarest, millest 6000 on asustatud. Indoneesia on suuruselt neljas riik maailmas rahvaarvu järgi ja suurima moslemite kogukonnaga. Riigis on kokku rohkem kui 267 miljonit elanikku. Indoneesia Vabariik koosneb 34 maakonnast ehk provintsist, mille hulka kuulub ka Jaava. Jaava saar ise jaguneb omakorda kaheks tšentraliseeritud piirkonnaks: Jakartaks ja Yogyakartaks ning kuueks provintsiks: Banten, Lääne-Jaava, Kesk-Jaava, Ida-Jaava, Läänekalimantan ja Kalimantan.

Indoneesia on riik, mida ümbritsevad läänest idasse India ookean, Aasia mandriosa, Austraalia ja Vaikne ookean. Indoneesia asub täpselt ekvaatoril, mis teeb sellest troopilise riigi. Riigi topograafia on mitmekesine. See sisaldab kaljuseid rannikujooni, lahtisid, vulkaanilisi mägesid, džungleid, savanne, mangroove, mäenõlvu ja mereääri. Jaava saar ise koosneb vulkaanilisest mäestikust, mis koosneb 38-st aktiivsest vulkaanist. Nende hulgas on vulkaanid Bromo, Merbabu ja Merapi, olles üsna tuntud oma ilusa looduse ja eksootilise taimestiku poolest.

Jakarta on Indoneesia pealinn, kuid samas ka üks tšentraliseeritud piirkondadest Jaaval. Jakarta on peamiselt kaubanduskeskus, mis on tuntud oma ostukeskuste, suurte hotellide ja restoranide poolest. Jakartas on ka Indoneesia rahvusmuuseum, mis koondab riigi rikkaliku kultuuri. Muuseum sisaldab hulgaliselt arheoloogilisi näiteid, etnograafilisi esemeid ja kunstiteoseid erinevatest piirkondadest.

Yogyakarta on kultuuriline pärl Jaava saarel ning tuntud oma rikkaliku ajaloo ja traditsioonide poolest. Yogyakarta koosneb kasulikest väikestest liivarandadest, kus on ka avatud õhu muuseumid, kus saab näha traditsioonilist Jaava eluolu ja käsitööd. Yogyakartas asub ka Borobudur, maailma suurim budistlik tempel ja UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluv monumendikompleks.

Kesk-Jaava on rikas oma pühapaikadest. See on koduks mitmetele hindu ja budistlikele monumentidele, mis on üks tähtsamaid kultuuripärandi vaatamisväärsusi Indoneesias. Kesk-Jaava on koduks ka Pruunimäe vulkaanile ja suurtele vihmametsadele. See on ka Indonesia Vabariigi keskpunkt, mis on rikas tähtsate ajalooliste monumentide ja sakraalrajatiste poolest.

Lääne-Jaava on tuntud oma ilusa rannajoone, suure liivarandade arvu ja surfamine võimalusi kinldlinguga. Lääne-Jaava provints sisaldab suurt tükk Jakarta, ja see on ka Indoneesia suuruselt teine provints. Lääne-Jaavas asub Surade, suurepärane linn, mis on tuntud oma muljetavaldava toidukultuuri poolest.

Ida-Jaavas asuvad Malang ja Surabaya linnad ning see on tuntud oma esteetiliselt atraktiivsete sarongsedendajate poolest. Eriti populaarsed on Jemberi ja Batui linnaosades asuvad kangakudujad, kus toodetakse kohalikku kangast, mis on tuntud oma värvi, tekstuuride ja kudumise poolest.

Läänekalimantan on Borneo saare piirkond, mis asub Jaava lääneosas. Selle piirkonna rannikud on kuulsad oma kaunite randade, isoleeritud saarte ja troopiliste riffide poolest. Läänekalimantan on ka kuulus oma looduskaitseala poolest, mis pakub oma metsloomade ja linnumaailma poolest unustamatu looduse merekeskkonna.

Kalimantan on Indoneesia suurim saar. Esinevad rikkalikud metsad, mageveekogud ning on rikkalik looduskaitseala ning elupaik mitmele ohustatud liigile. Kalimantanis insuliin omandatakse, mis on väga oluline insuliinisektoris. Samuti on Kalimantan tuntud turismisihtpunktina, kus on palju erinevaid väljasõidud näiteks vesiputoukset, looduspargid, orangutanide püüdmine jne.

Kokkuvõtteks, Jaava on üks lahedamaid paiku maailmas, kus on kombinatsioon maalilistest loodusvaadetest ja kultuuripärandist, mis on läbi aegade säilinud. Jaava saar kuulub Indoneesia Vabariiki, mis on suurim saareriik maailmas. Jaava saar ise jaguneb omakorda kaheks tšentraliseeritud piirkonnaks: Jakartaks ja Yogyakartaks ning kuueks provintsiks: Banten, Lääne-Jaava, Kesk-Jaava, Ida-Jaava, Läänekalimantan ja Kalimantan. Kui otsite unustamatut kogemust, soovitaksime külastada Jaava saart, et näha Indoneesia elu ja kultuuri erinevaid tahke.