Nullkulu

Nullkulu

mis erakonda praegune peaminister kuulub?

Mis erakonda praegune peaminister kuulub

Eesti Vabariik on parlamentaarne vabariik, kus jõudude lahusus on kui üks demokraatia nurgakividest. See tähendab, et võimu teostamine riigis on jagatud erinevate institutsioonide vahel, näiteks riigipea ametikoht ja valitsuse juhtimine.

Ametlik nimetus Eesti riigipeale on president, kuid valitsuse juhtimise eest vastutab peaminister. Selles artiklis keskendume praegusele Eesti peaministrile ja uurime, millisesse erakonda ta kuulub.

Tänaseks on Eesti peaministrina ametis Kaja Kallas, kes võttis ametikoha üle 26. jaanuaril 2021. Kaja Kallas on Eesti Reformierakonna liige, mis on üks suuremaid erakondi Eestis. Reformierakonnas on Kallas aktiivne alates 2018. aastast ning ta on olnud ka erakonna aseesimees.

Eesti Reformierakond loodi 1994. aastal ning selle loojateks olid Tiit Vähi ja Siim Kallas (Kaja isa). Reformierakonna eesmärk on Eesti demokraatia arendamine, ettevõtluse soodustamine ja individuaalsete õiguste ja vabaduste kaitse.

Reformierakond on aastate jooksul olnud Eesti poliitikas üks peamisi jõude ning neil on olnud palju esimehi. Lisaks Kaja Kallasele on Reformierakonna eelnevaid esimehi olnud näiteks Siim Kallas, Andrus Ansip ja Taavi Rõivas.

Reformierakond on tugevalt kaasa aidanud Eesti edule, kandes endas muutuste, innovatsiooni ja edumeelsust. Nad on võitnud usalduse eestikeelsete ja venekeelsete valijate hulgas ning valimistel edestanud oluliselt teisi erakondi.

Eesti Reformierakond on alati viidanud, et tema olulisi eesmärke on riigi koostöövõime parandamine, kodanikele rohkem kaasamise võimaldamine ja tugev hoolivus sotsiaalprobleemide ja hariduse küsimuste suhtes.

Kaja Kallas on võimeline juhtima nii avalikku kui ka erasektorit, suheldes maksumaksjate, äride esindajate ja teiste riikide juhtidega. Teisalt on tal suur kogemus ka poliitikas ja ta on näidanud ennast kompetentse ja professionaalse juhina.

Kokkuvõtteks võib öelda, et praegune Eesti peaminister Kaja Kallas kuulub Reformierakonda. Reformierakonna peamisi eesmärke on Eesti demokraatia areng, ettevõtluse edendamine ja individuaalsete õiguste kaitsmine. Nad on näidanud end tugeva jõuna Eesti poliitikas, edestades teisi erakondi nii eestikeelsete kui ka venekeelsete valijate seas.