Nullkulu

Nullkulu

mis riigi rahvuslilleks on veel rukkilill nagu eestil?

Mis riigi rahvuslilleks on veel rukkilill nagu Eestil?

Eesti rahvuslill on rukkilill. See on üks olulisimaid sümbolite riigis, mis võtab endale olulise koha mitte ainult rahvuskultuuris, vaid ka looduses. Aga kas teadsite, et rukkilill pole ainus lilleliik, mida peetakse riigi rahvuslilleks? Selles artiklis räägime rukkilille taustast ja sellest, milliseid teisi lilli võiks Estoniaga seostada.

Mis on rukkilill?

Rukkilill (Centaurea cyanus) on rohttaim, mis kuulub Asteraceae perekonda. See kasvab looduslikult peamiselt Euroopas, Aasias ja Aafrikas ning on tähelepanuväärne oma sinililla värvuse poolest. Rukkilill kasvab enamasti maisi- ja rukkipõldudel, mis on inspireerinud Eesti farmereid selle lille nime valimiseks.

Rukkilill on Eestis väga populaarne. On öeldud, et rukkilille armastatakse rohkem kui Eesti lipuvärve. Selle lille ilu on inspireerinud nii kunstnikke kui ka luuletajaid, sealhulgas lugejaid.

Miks rukkilill Eesti rahvuslilleks sai?

Rukkilille saamislugu Eesti rahvuslilleks ulatub tagasi 1968. aastasse. Eesti Looduseuurijate Selts otsustas, et Eestimaad tuleks esindada konkreetse lillega. Mitmed erinevad lilled esitati rahvuslilleks, kuid rahvuskultuurikomisjon otsustas selle lille kasuks, mis oli kõige sobivam sellele tuntud maale. See oli just rukkilill.

Rukkililli on väga palju erinevaid. Neid on valget, roosat, punast ja isegi musta värvi. Kuna rukkilill on nii laialt levinud, on sellest saanud paljudes riikides populaarne kultuurilill. Kuigi Eestis seostatakse rukkilille eelkõige viljakuse ja jõukusega, esindab see taime ka igavikulist ilu, mis on inspireerinud nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi loomeinimesi.

Mida muud võiks aga Eestiga seostada?

Esimene lill, mis tuleb meelde, kui räägime Eesti loodusest, on rukkilill. Kuid kas teadsite, et Eesti kandideeris once ka lindude riigiks? Seda seetõttu, et erinevad linnuliigid on siin väga levinud ja populaarsed, lihtsalt mööda metsi ja põlde kõndides on võimalik neid märgata. Levinumad linnuliigid Eestis on näiteks koolibrid, kukesed, väike-kärbsenäpid ja paljud teised.

Lisaks, kuna Eesti on mereäärne riik, on mereteemad meie kultuuris väga olulised. Seetõttu võiks Eestiga seostada ka mereäärseid taimi. Eelkõige on see männas, kask, paju ja merikann.

Kuigi Eestil on rukkilillega tugev seos, võib riik seda mainida ka kassikuldsete kaunite rannade, kaunite metsade ja poollooduslike paikade tõttu. Eesti on paljude maailmatasemel loomingulike talentide kodumaa, kellest enamik on seotud sellega, kuidas elame loodusega kooskõlas.

Järeldus

Eestil on väga tugev seos rukkilillega, kuid see ei tähenda, et riik peaks end selle lilleliigi külge liiga tugevalt siduma. Eesti ajalugu, kultuur ja loodus on suurepärased allikad, mis võivad aidata riigil oma omapärasust rõhutada. Kuid kas rukkilill võib säilitada oma koha rahvuslille esindajana? Sellele küsimusele ei saa vastust anda keegi teine kui Eesti inimesed ise, kes teavad kõige paremini, mis on nende kodumaale oluline ja kuidas neid väärtuseid esindada. Kirjutades käesoleva artikli, soovisin avada oma lugejatele avatuma pilgu Eesti rahvusliku identiteedi mitmekülgsuse poole.