Nullkulu

Nullkulu

mis maksab gripivaktsiin?

Mis maksab gripivaktsiin

Eesti gripiviirusele vastu tulemiseks on välja töötatud mitmeid gripivaktsiini tüüpe. Üldiselt on gripivaktsiinid kättesaadavad kolmes vormis: süstides, pihustites või naha kaudu manustatavates plaastrites. Kuid kui palju maksab gripivaktsiin, millised on selle kulud, kas kõik ravikindlustatud saavad gripivaktsiini tasuta ja kus seda vaktsiini saab, on mõned olulised küsimused, mis vajavad vastust.

Gripiviirus on üks maailma kõige nakkavamaid viirusi, mis levib väga kergesti õhus olevate piiskade kaudu. Gripiviiruse sümptomiteks on nohu, palavik, köha, kurguvalu, peavalu ja väsimus. Kuna gripiviirus võib põhjustada tõsiseid terviseprobleeme, on vaktsineerimine hädavajalik.

Gripivaktsiini kulud

Gripivaktsiini hind võib sõltuvalt piirkonnast ja tervishoiuteenuse osutajast varieeruda, kuid keskmiselt on gripivaktsiini hind Eestis umbes 13 eurot. Eestis katab gripivaktsiini kulud Eesti Haigekassa, kui inimene kuulub kindlustatute hulka. Kindlustatud saavad vaktsiini tasuta.

Kui inimene ei kuulu Eesti Haigekassa kindlustatute hulka, maksab ta gripivaktsiini ise. Gripivaktsiini saab osta enamikust apteekidest hindadega alates 12 eurost. Mõnel juhul võivad gripivaktsiini kulud kaasnevaid teenuseid arvestades suureneda.

Kus saab gripivaktsiini saada?

Gripivaktsiini saab sisuliselt kõigist apteekidest. Siiski on soovitatav vaktsineerida end gripiviiruse vastu spetsialisti juures. Gripivaktsiini võib manustada lähedal asuvas kliinikus, haiglas või haiglas. Gripivaktsiini võib manustada ka kohalikus tervisekeskuses.

Miks on gripivaktsiin oluline?

Gripivaktsiin aitab ennetada gripi levikut eriti riskirühmas olevatel inimestel nagu eakad, lapsed ja immuunpuudulikkusega inimesed. Gripivaktsiini vaktsineerimine on kasulik ka neile, kes ei kuulu riskigruppi, kuid soovivad end kaitsta võimaliku terviseriski eest.

Kuid on ka mõned inimesed, kellele gripivaktsiin ei sobi. Näiteks on inimestel, kes on vanemad kui 65 aastat, sageli vaktsiiniga seotud kõrvaltoimeid. Samuti on gripivaktsiin rasedatele vastunäidustatud.

Kokkuvõte

Gripivaktsiin on üks kõige tõhusamaid gripiviiruse vastaseid ennetusmeetmeid. Gripivaktsiin aitab säilitada hea tervise neil, kes kuuluvad riskigruppidesse. Kuigi gripivaktsiin on enamasti kuludelt mõõdukad, on see apteekidest kergesti kättesaadav ning tervishoiuteenuse pakkuja juures võib vaktsiinil lasta manustada spetsialistil.

Loodame, et see artikkel on aidanud selgitada, kui oluline on gripivaktsineerimine ning milline on kulud ja kättesaadavus, et tulla gripiviirusele vastu. Kui teil on gripiviiruse kohta lisaküsimusi või soovite vaktsineerida end gripiviiruse vastu, võib kõige parem olla spetsialisti poole pöörduda.